Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2019. június 05. |

Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Szombathelyen tartották a hetedik Gusztáv Adolf Vasi Hálaadó Napot június 2-án. Közel ezren gyűltek össze a Vasi Skanzenben ezen a szép napsütéses napon, melyre az egyházmegye minden gyülekezetéből érkeztek képviselők.
Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Az ünnepi istentiszteleten Rostáné Piri Magda, a Vasi Egyházmegye esperese szolgált igehirdetéssel, melyben az isteni gondviselésről beszélt. Ezzel párhuzamosan a múzeumfalu pajtájában családi istentiszteleten vehettek részt a legkisebbek, ahol Simon Réka, a büki gyülekezet lelkésze hirdette Isten igéjét.

 

 

Az istentiszteletet követően közös ebédre invitálták a gyülekezetek tagjait, majd megkezdődtek a délutáni programok.  A múzeumfalu területén álló házak udvarán kaptak helyet a különböző gyülekezetek a bemutatkozásra.

 

 

A büki és répcelaki gyülekezet portáján kommunikációval kapcsolatos gyermekfoglalkozással, valamint zenével, tánccal várták a vendégeket. Zenélt a répcelaki Vekker Együttes és az Ümmögő Néptáncegyüttes tartott bemutatót.

A szentgotthárdi portán élményszínházzal, míg a sárváriak a Kortárs Keresztény Kórus hangversenyével várták az érdeklődőket. A nádasdi gyülekezet különféle jelmezeket, ruhaviseleteket hozott magával, s profi fotós örökítette meg a vállalkozó kedvű ruhapróbálókat.

 

A kőszegi gyülekezet portáján kvízjátékkal várták a vendégeket és Luther rózsa kereső játékot is szerveztek. A dél-kemenesaljai gyülekezetek (Alsóság, Boba, Kissomlyó és Gérce) képviselői egy interaktív szabadulószobát alakítottak ki, ahol különféle rejtvények, feladványok segítségével fejthették meg azt a jelszót, mellyel őreik szabad utat adtak a játékosoknak. Ugyanezen a helyszínen bemutatkozott a Vasúti Diakónia, valamint a Lakos Ádám Evangélikus Szeretetszolgálat munkatársai egészségügyi méréseket végeztek és óriás társasjátékra invitálták a gyerekeket.

 

 

A házigazda szombathelyi gyülekezet ezen a napon tartotta a Y’s Men Klub évzáró rendezvényét, ahol a leköszönő elnök Fritz Olivér átadta tisztségét a következő évre Takács Lászlónak, valamint új tagokat is avattak Gömbös Katalin, Simon Gábor, Simon Boglárka és Menczinger Tamás személyében. Az erre járók egyúttal megismerkedhettek a klub munkájával, valamint a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány és a Nőegylet tevékenységével is. A kicsikre is gondoltak a szervezők, nemeztárgyat és karkötőt készíthettek a gyerekek Gömbös Katalin és Petró Judit vezetésével.

 

 

A rendezvényen bemutatkoztak még a helyi cserkészek, a kishuszárok és a Johannita Segítőszolgálat önkéntesei is.

 

 

Mindeközben a nagysátorban felállított színpadon művészeti produkicókkal várták a pihenésre vágyókat. Elsőként a körmendi Béri-Balogh Ádám Néptáncegyüttes bemutatóját láthatták, majd a Ten Sing Savariae koncertjét hallhatták az érdeklődők. Közben színpadra léptek a kishuszárok, akik huszárnótákkal, néptánccal szórakoztatták a közönséget, valamint egy rap-produkció is színesítette a programokat.

 

 

Galériát láthatnak az eseményről az egyházközség honlapján.

Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Szombathelyen tartották a hetedik Gusztáv Adolf Vasi Hálaadó Napot június 2-án. Közel ezren gyűltek össze a Vasi Skanzenben ezen a szép napsütéses napon, melyre az egyházmegye minden gyülekezetéből érkeztek képviselők.
Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Az ünnepi istentiszteleten Rostáné Piri Magda, a Vasi Egyházmegye esperese szolgált igehirdetéssel, melyben az isteni gondviselésről beszélt. Ezzel párhuzamosan a múzeumfalu pajtájában családi istentiszteleten vehettek részt a legkisebbek, ahol Simon Réka, a büki gyülekezet lelkésze hirdette Isten igéjét.

 

 

Az istentiszteletet követően közös ebédre invitálták a gyülekezetek tagjait, majd megkezdődtek a délutáni programok.  A múzeumfalu területén álló házak udvarán kaptak helyet a különböző gyülekezetek a bemutatkozásra.

 

 

A büki és répcelaki gyülekezet portáján kommunikációval kapcsolatos gyermekfoglalkozással, valamint zenével, tánccal várták a vendégeket. Zenélt a répcelaki Vekker Együttes és az Ümmögő Néptáncegyüttes tartott bemutatót.

A szentgotthárdi portán élményszínházzal, míg a sárváriak a Kortárs Keresztény Kórus hangversenyével várták az érdeklődőket. A nádasdi gyülekezet különféle jelmezeket, ruhaviseleteket hozott magával, s profi fotós örökítette meg a vállalkozó kedvű ruhapróbálókat.

 

A kőszegi gyülekezet portáján kvízjátékkal várták a vendégeket és Luther rózsa kereső játékot is szerveztek. A dél-kemenesaljai gyülekezetek (Alsóság, Boba, Kissomlyó és Gérce) képviselői egy interaktív szabadulószobát alakítottak ki, ahol különféle rejtvények, feladványok segítségével fejthették meg azt a jelszót, mellyel őreik szabad utat adtak a játékosoknak. Ugyanezen a helyszínen bemutatkozott a Vasúti Diakónia, valamint a Lakos Ádám Evangélikus Szeretetszolgálat munkatársai egészségügyi méréseket végeztek és óriás társasjátékra invitálták a gyerekeket.

 

 

A házigazda szombathelyi gyülekezet ezen a napon tartotta a Y’s Men Klub évzáró rendezvényét, ahol a leköszönő elnök Fritz Olivér átadta tisztségét a következő évre Takács Lászlónak, valamint új tagokat is avattak Gömbös Katalin, Simon Gábor, Simon Boglárka és Menczinger Tamás személyében. Az erre járók egyúttal megismerkedhettek a klub munkájával, valamint a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány és a Nőegylet tevékenységével is. A kicsikre is gondoltak a szervezők, nemeztárgyat és karkötőt készíthettek a gyerekek Gömbös Katalin és Petró Judit vezetésével.

 

 

A rendezvényen bemutatkoztak még a helyi cserkészek, a kishuszárok és a Johannita Segítőszolgálat önkéntesei is.

 

 

Mindeközben a nagysátorban felállított színpadon művészeti produkicókkal várták a pihenésre vágyókat. Elsőként a körmendi Béri-Balogh Ádám Néptáncegyüttes bemutatóját láthatták, majd a Ten Sing Savariae koncertjét hallhatták az érdeklődők. Közben színpadra léptek a kishuszárok, akik huszárnótákkal, néptánccal szórakoztatták a közönséget, valamint egy rap-produkció is színesítette a programokat.

 

 

Galériát láthatnak az eseményről az egyházközség honlapján.

Szerkesztve: 2019. június 05. |

Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Szombathelyen tartották a hetedik Gusztáv Adolf Vasi Hálaadó Napot június 2-án. Közel ezren gyűltek össze a Vasi Skanzenben ezen a szép napsütéses napon, melyre az egyházmegye minden gyülekezetéből érkeztek képviselők.
Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Az ünnepi istentiszteleten Rostáné Piri Magda, a Vasi Egyházmegye esperese szolgált igehirdetéssel, melyben az isteni gondviselésről beszélt. Ezzel párhuzamosan a múzeumfalu pajtájában családi istentiszteleten vehettek részt a legkisebbek, ahol Simon Réka, a büki gyülekezet lelkésze hirdette Isten igéjét.

 

 

Az istentiszteletet követően közös ebédre invitálták a gyülekezetek tagjait, majd megkezdődtek a délutáni programok.  A múzeumfalu területén álló házak udvarán kaptak helyet a különböző gyülekezetek a bemutatkozásra.

 

 

A büki és répcelaki gyülekezet portáján kommunikációval kapcsolatos gyermekfoglalkozással, valamint zenével, tánccal várták a vendégeket. Zenélt a répcelaki Vekker Együttes és az Ümmögő Néptáncegyüttes tartott bemutatót.

A szentgotthárdi portán élményszínházzal, míg a sárváriak a Kortárs Keresztény Kórus hangversenyével várták az érdeklődőket. A nádasdi gyülekezet különféle jelmezeket, ruhaviseleteket hozott magával, s profi fotós örökítette meg a vállalkozó kedvű ruhapróbálókat.

 

A kőszegi gyülekezet portáján kvízjátékkal várták a vendégeket és Luther rózsa kereső játékot is szerveztek. A dél-kemenesaljai gyülekezetek (Alsóság, Boba, Kissomlyó és Gérce) képviselői egy interaktív szabadulószobát alakítottak ki, ahol különféle rejtvények, feladványok segítségével fejthették meg azt a jelszót, mellyel őreik szabad utat adtak a játékosoknak. Ugyanezen a helyszínen bemutatkozott a Vasúti Diakónia, valamint a Lakos Ádám Evangélikus Szeretetszolgálat munkatársai egészségügyi méréseket végeztek és óriás társasjátékra invitálták a gyerekeket.

 

 

A házigazda szombathelyi gyülekezet ezen a napon tartotta a Y’s Men Klub évzáró rendezvényét, ahol a leköszönő elnök Fritz Olivér átadta tisztségét a következő évre Takács Lászlónak, valamint új tagokat is avattak Gömbös Katalin, Simon Gábor, Simon Boglárka és Menczinger Tamás személyében. Az erre járók egyúttal megismerkedhettek a klub munkájával, valamint a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány és a Nőegylet tevékenységével is. A kicsikre is gondoltak a szervezők, nemeztárgyat és karkötőt készíthettek a gyerekek Gömbös Katalin és Petró Judit vezetésével.

 

 

A rendezvényen bemutatkoztak még a helyi cserkészek, a kishuszárok és a Johannita Segítőszolgálat önkéntesei is.

 

 

Mindeközben a nagysátorban felállított színpadon művészeti produkicókkal várták a pihenésre vágyókat. Elsőként a körmendi Béri-Balogh Ádám Néptáncegyüttes bemutatóját láthatták, majd a Ten Sing Savariae koncertjét hallhatták az érdeklődők. Közben színpadra léptek a kishuszárok, akik huszárnótákkal, néptánccal szórakoztatták a közönséget, valamint egy rap-produkció is színesítette a programokat.

 

 

Galériát láthatnak az eseményről az egyházközség honlapján.

Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Szombathelyen tartották a hetedik Gusztáv Adolf Vasi Hálaadó Napot június 2-án. Közel ezren gyűltek össze a Vasi Skanzenben ezen a szép napsütéses napon, melyre az egyházmegye minden gyülekezetéből érkeztek képviselők.
Vasi Hálaadó Nap a Vasi Skanzenben

Az ünnepi istentiszteleten Rostáné Piri Magda, a Vasi Egyházmegye esperese szolgált igehirdetéssel, melyben az isteni gondviselésről beszélt. Ezzel párhuzamosan a múzeumfalu pajtájában családi istentiszteleten vehettek részt a legkisebbek, ahol Simon Réka, a büki gyülekezet lelkésze hirdette Isten igéjét.

 

 

Az istentiszteletet követően közös ebédre invitálták a gyülekezetek tagjait, majd megkezdődtek a délutáni programok.  A múzeumfalu területén álló házak udvarán kaptak helyet a különböző gyülekezetek a bemutatkozásra.

 

 

A büki és répcelaki gyülekezet portáján kommunikációval kapcsolatos gyermekfoglalkozással, valamint zenével, tánccal várták a vendégeket. Zenélt a répcelaki Vekker Együttes és az Ümmögő Néptáncegyüttes tartott bemutatót.

A szentgotthárdi portán élményszínházzal, míg a sárváriak a Kortárs Keresztény Kórus hangversenyével várták az érdeklődőket. A nádasdi gyülekezet különféle jelmezeket, ruhaviseleteket hozott magával, s profi fotós örökítette meg a vállalkozó kedvű ruhapróbálókat.

 

A kőszegi gyülekezet portáján kvízjátékkal várták a vendégeket és Luther rózsa kereső játékot is szerveztek. A dél-kemenesaljai gyülekezetek (Alsóság, Boba, Kissomlyó és Gérce) képviselői egy interaktív szabadulószobát alakítottak ki, ahol különféle rejtvények, feladványok segítségével fejthették meg azt a jelszót, mellyel őreik szabad utat adtak a játékosoknak. Ugyanezen a helyszínen bemutatkozott a Vasúti Diakónia, valamint a Lakos Ádám Evangélikus Szeretetszolgálat munkatársai egészségügyi méréseket végeztek és óriás társasjátékra invitálták a gyerekeket.

 

 

A házigazda szombathelyi gyülekezet ezen a napon tartotta a Y’s Men Klub évzáró rendezvényét, ahol a leköszönő elnök Fritz Olivér átadta tisztségét a következő évre Takács Lászlónak, valamint új tagokat is avattak Gömbös Katalin, Simon Gábor, Simon Boglárka és Menczinger Tamás személyében. Az erre járók egyúttal megismerkedhettek a klub munkájával, valamint a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány és a Nőegylet tevékenységével is. A kicsikre is gondoltak a szervezők, nemeztárgyat és karkötőt készíthettek a gyerekek Gömbös Katalin és Petró Judit vezetésével.

 

 

A rendezvényen bemutatkoztak még a helyi cserkészek, a kishuszárok és a Johannita Segítőszolgálat önkéntesei is.

 

 

Mindeközben a nagysátorban felállított színpadon művészeti produkicókkal várták a pihenésre vágyókat. Elsőként a körmendi Béri-Balogh Ádám Néptáncegyüttes bemutatóját láthatták, majd a Ten Sing Savariae koncertjét hallhatták az érdeklődők. Közben színpadra léptek a kishuszárok, akik huszárnótákkal, néptánccal szórakoztatták a közönséget, valamint egy rap-produkció is színesítette a programokat.

 

 

Galériát láthatnak az eseményről az egyházközség honlapján.