Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
szerkesztő, műsorvezető
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2019. április 06. |

"Vas megyébe szállt a páva"

A néptánc és népzene színe-java lépett fel március 30-án a Sportházban, a Vas megyébe száll a páva... műsor részeként. A nagyszabású folklórgálán szerepeltek a Reményik-iskola néptáncos és népdalos növendékei is.
Vas megyébe szállt a páva

Március utolsó szombatján rendezték a "Vas megyébe száll a páva" című estet az Agora MSH-ban, mely az elmúlt évek során, a televízióban feltűnt tehetségek műsorából nyújtott válogatást. A programot a Reményik Bariska, Berke és Möndölecske csoportjai: mintegy nyolcvan gyermektáncos nyitotta - akik mint "házigazda gyermeksereg" köszöntötték a távolabbról érkező szereplőket, s a hétszáz fős közönséget. Majd a "pávások" folytatták a műsort: Majer Tamás mellett Berecz István táncos szólista műsorvezetőként is szóval tartotta a jelenlévőket, Debreczeni-Kis Helga virtuóz citerajátékával ejtette ámulatba hallgatóságát, a Kispendely Énekegyüttes fiatalos énekszóval bűvölte el a közönséget, a Rába Néptáncegyüttes pedig az erdélyi Kalotaszeg és Nyárád mente táncaival varázsolt kitűnő hangulatot a zsúfolásig megtelt nagyterembe.

S természetesen a vasi-szombathelyi szereplők sem maradtak ki a műsorból - gyönyörű énekhangját megcsillantotta Veres Mihaela, fellépett a társrendező ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes, valamint az iskolánkhoz kötődő "gyerekpávások": Molnár Bence és a Szabó-legények is. A kitűnő muzsikáról Pál István "Szalonna" és bandája, valamint Horváth Attila és zenekara gondoskodott.

Az est végén a vendég fellépők Szombathely M.J.V. alpolgármesterének és a Vas Megyei Közgyűlés alelnökének ajándékát vehették át, a helyi szereplők pedig Brodszky Ferenc keramikusművész plakettjét vihették haza.

 

Fotók: Büki László / Vaskarika

További képek:

remenyik-iskola.hu

vaskarika.hu

"Vas megyébe szállt a páva"

A néptánc és népzene színe-java lépett fel március 30-án a Sportházban, a Vas megyébe száll a páva... műsor részeként. A nagyszabású folklórgálán szerepeltek a Reményik-iskola néptáncos és népdalos növendékei is.
Vas megyébe szállt a páva

Március utolsó szombatján rendezték a "Vas megyébe száll a páva" című estet az Agora MSH-ban, mely az elmúlt évek során, a televízióban feltűnt tehetségek műsorából nyújtott válogatást. A programot a Reményik Bariska, Berke és Möndölecske csoportjai: mintegy nyolcvan gyermektáncos nyitotta - akik mint "házigazda gyermeksereg" köszöntötték a távolabbról érkező szereplőket, s a hétszáz fős közönséget. Majd a "pávások" folytatták a műsort: Majer Tamás mellett Berecz István táncos szólista műsorvezetőként is szóval tartotta a jelenlévőket, Debreczeni-Kis Helga virtuóz citerajátékával ejtette ámulatba hallgatóságát, a Kispendely Énekegyüttes fiatalos énekszóval bűvölte el a közönséget, a Rába Néptáncegyüttes pedig az erdélyi Kalotaszeg és Nyárád mente táncaival varázsolt kitűnő hangulatot a zsúfolásig megtelt nagyterembe.

S természetesen a vasi-szombathelyi szereplők sem maradtak ki a műsorból - gyönyörű énekhangját megcsillantotta Veres Mihaela, fellépett a társrendező ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes, valamint az iskolánkhoz kötődő "gyerekpávások": Molnár Bence és a Szabó-legények is. A kitűnő muzsikáról Pál István "Szalonna" és bandája, valamint Horváth Attila és zenekara gondoskodott.

Az est végén a vendég fellépők Szombathely M.J.V. alpolgármesterének és a Vas Megyei Közgyűlés alelnökének ajándékát vehették át, a helyi szereplők pedig Brodszky Ferenc keramikusművész plakettjét vihették haza.

 

Fotók: Büki László / Vaskarika

További képek:

remenyik-iskola.hu

vaskarika.hu

Szerkesztve: 2019. április 06. |

"Vas megyébe szállt a páva"

A néptánc és népzene színe-java lépett fel március 30-án a Sportházban, a Vas megyébe száll a páva... műsor részeként. A nagyszabású folklórgálán szerepeltek a Reményik-iskola néptáncos és népdalos növendékei is.
Vas megyébe szállt a páva

Március utolsó szombatján rendezték a "Vas megyébe száll a páva" című estet az Agora MSH-ban, mely az elmúlt évek során, a televízióban feltűnt tehetségek műsorából nyújtott válogatást. A programot a Reményik Bariska, Berke és Möndölecske csoportjai: mintegy nyolcvan gyermektáncos nyitotta - akik mint "házigazda gyermeksereg" köszöntötték a távolabbról érkező szereplőket, s a hétszáz fős közönséget. Majd a "pávások" folytatták a műsort: Majer Tamás mellett Berecz István táncos szólista műsorvezetőként is szóval tartotta a jelenlévőket, Debreczeni-Kis Helga virtuóz citerajátékával ejtette ámulatba hallgatóságát, a Kispendely Énekegyüttes fiatalos énekszóval bűvölte el a közönséget, a Rába Néptáncegyüttes pedig az erdélyi Kalotaszeg és Nyárád mente táncaival varázsolt kitűnő hangulatot a zsúfolásig megtelt nagyterembe.

S természetesen a vasi-szombathelyi szereplők sem maradtak ki a műsorból - gyönyörű énekhangját megcsillantotta Veres Mihaela, fellépett a társrendező ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes, valamint az iskolánkhoz kötődő "gyerekpávások": Molnár Bence és a Szabó-legények is. A kitűnő muzsikáról Pál István "Szalonna" és bandája, valamint Horváth Attila és zenekara gondoskodott.

Az est végén a vendég fellépők Szombathely M.J.V. alpolgármesterének és a Vas Megyei Közgyűlés alelnökének ajándékát vehették át, a helyi szereplők pedig Brodszky Ferenc keramikusművész plakettjét vihették haza.

 

Fotók: Büki László / Vaskarika

További képek:

remenyik-iskola.hu

vaskarika.hu

"Vas megyébe szállt a páva"

A néptánc és népzene színe-java lépett fel március 30-án a Sportházban, a Vas megyébe száll a páva... műsor részeként. A nagyszabású folklórgálán szerepeltek a Reményik-iskola néptáncos és népdalos növendékei is.
Vas megyébe szállt a páva

Március utolsó szombatján rendezték a "Vas megyébe száll a páva" című estet az Agora MSH-ban, mely az elmúlt évek során, a televízióban feltűnt tehetségek műsorából nyújtott válogatást. A programot a Reményik Bariska, Berke és Möndölecske csoportjai: mintegy nyolcvan gyermektáncos nyitotta - akik mint "házigazda gyermeksereg" köszöntötték a távolabbról érkező szereplőket, s a hétszáz fős közönséget. Majd a "pávások" folytatták a műsort: Majer Tamás mellett Berecz István táncos szólista műsorvezetőként is szóval tartotta a jelenlévőket, Debreczeni-Kis Helga virtuóz citerajátékával ejtette ámulatba hallgatóságát, a Kispendely Énekegyüttes fiatalos énekszóval bűvölte el a közönséget, a Rába Néptáncegyüttes pedig az erdélyi Kalotaszeg és Nyárád mente táncaival varázsolt kitűnő hangulatot a zsúfolásig megtelt nagyterembe.

S természetesen a vasi-szombathelyi szereplők sem maradtak ki a műsorból - gyönyörű énekhangját megcsillantotta Veres Mihaela, fellépett a társrendező ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes, valamint az iskolánkhoz kötődő "gyerekpávások": Molnár Bence és a Szabó-legények is. A kitűnő muzsikáról Pál István "Szalonna" és bandája, valamint Horváth Attila és zenekara gondoskodott.

Az est végén a vendég fellépők Szombathely M.J.V. alpolgármesterének és a Vas Megyei Közgyűlés alelnökének ajándékát vehették át, a helyi szereplők pedig Brodszky Ferenc keramikusművész plakettjét vihették haza.

 

Fotók: Büki László / Vaskarika

További képek:

remenyik-iskola.hu

vaskarika.hu