Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
szerkesztő, műsorvezető
Közösség

Erős Vár Podcast

Lélekkel ismerettel

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. március 15. |

Változások gyülekezetünk életében

Egyházunk püspökei körlevelükben nyomatékosan azt tanácsolták az egyházközségeknek, hogy 2020. március 16-tól kezdve bizonytalan ideig, de legalább virágvasárnapig ne tartsanak sem istentiszteleti, sem egyéb gyülekezeti alkalmat. Emellett sok változás érinti gyülekezetünket, olvasható a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség oldalán:

"A Szombathelyi Evangélikus Diakónia Központ intézményeinek lakói már nem látogathatók március 9. óta, ez így marad visszavonásig.

Bezár a Reményik-iskola is, online oktatást alakítanak ki a következő héten a pedagógusok. Erről részletes tájékoztatást kapnak hamarosan a tanulók és szüleik.

Március 16-án még a családi bölcsőde várja a gyerekeket, de a keddi naptól szintén bezárja kapuit. A szülők a dolgozóktól kapnak majd részletes tájékoztatást.

Nem lesznek istentiszteletek a gyülekezetben se hétközben, se hétvégén! A papi szolgálat azonban nem áll le, a lelkészek vasárnap 10 órakor jelen lesznek a templomban egy imakört alkotva. Ezen az alkalmon készülnek el a rádiós imádságok és igehirdetések. Nyitott az alkalom mindenki számára – amíg ez lehet nyitott -, aki szívesen jön közös imádságra, de ez nem istentisztelet, nem gyülekezeti alkalom!

A rádió szerepe megnő, még több lelki tartalom hallható majd a következő időszakban. Sűrűbben lesznek imádságok, áhítatok. Ezen kívül itt is értesülhetnek (az egyházközség honlapján túl) a legfontosabb hírekről.

Sok az idős a gyülekezetben, akiknek ebben az időszakban valószínűleg segítségre lesz szüksége. Azért, mert a bevásárlást, vagy egyéb ügyintézést nem tud elvégezni, mert korából kifolyólag nem javasolt, hogy otthonából kimozduljon. Számukra keresünk segítőket, így akinek van szabad kapacitása, vagy segítségre lenne szüksége, ezt a lelkészi hivatalban jelezheti.

Minderről Gregersen-Labossa György a szombathelyi evangélikus gyülekezet parókus lelkésze beszélt rádiónknak:

Kövessék híreinket a Credo Rádióban, illetve egyházközségünk weboldalain és facebook oldalain!

Köszönjük megértésüket!"

Változások gyülekezetünk életében

Egyházunk püspökei körlevelükben nyomatékosan azt tanácsolták az egyházközségeknek, hogy 2020. március 16-tól kezdve bizonytalan ideig, de legalább virágvasárnapig ne tartsanak sem istentiszteleti, sem egyéb gyülekezeti alkalmat. Emellett sok változás érinti gyülekezetünket, olvasható a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség oldalán:

"A Szombathelyi Evangélikus Diakónia Központ intézményeinek lakói már nem látogathatók március 9. óta, ez így marad visszavonásig.

Bezár a Reményik-iskola is, online oktatást alakítanak ki a következő héten a pedagógusok. Erről részletes tájékoztatást kapnak hamarosan a tanulók és szüleik.

Március 16-án még a családi bölcsőde várja a gyerekeket, de a keddi naptól szintén bezárja kapuit. A szülők a dolgozóktól kapnak majd részletes tájékoztatást.

Nem lesznek istentiszteletek a gyülekezetben se hétközben, se hétvégén! A papi szolgálat azonban nem áll le, a lelkészek vasárnap 10 órakor jelen lesznek a templomban egy imakört alkotva. Ezen az alkalmon készülnek el a rádiós imádságok és igehirdetések. Nyitott az alkalom mindenki számára – amíg ez lehet nyitott -, aki szívesen jön közös imádságra, de ez nem istentisztelet, nem gyülekezeti alkalom!

A rádió szerepe megnő, még több lelki tartalom hallható majd a következő időszakban. Sűrűbben lesznek imádságok, áhítatok. Ezen kívül itt is értesülhetnek (az egyházközség honlapján túl) a legfontosabb hírekről.

Sok az idős a gyülekezetben, akiknek ebben az időszakban valószínűleg segítségre lesz szüksége. Azért, mert a bevásárlást, vagy egyéb ügyintézést nem tud elvégezni, mert korából kifolyólag nem javasolt, hogy otthonából kimozduljon. Számukra keresünk segítőket, így akinek van szabad kapacitása, vagy segítségre lenne szüksége, ezt a lelkészi hivatalban jelezheti.

Minderről Gregersen-Labossa György a szombathelyi evangélikus gyülekezet parókus lelkésze beszélt rádiónknak:

Kövessék híreinket a Credo Rádióban, illetve egyházközségünk weboldalain és facebook oldalain!

Köszönjük megértésüket!"

Szerkesztve: 2020. március 15. |

Változások gyülekezetünk életében

Egyházunk püspökei körlevelükben nyomatékosan azt tanácsolták az egyházközségeknek, hogy 2020. március 16-tól kezdve bizonytalan ideig, de legalább virágvasárnapig ne tartsanak sem istentiszteleti, sem egyéb gyülekezeti alkalmat. Emellett sok változás érinti gyülekezetünket, olvasható a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség oldalán:

"A Szombathelyi Evangélikus Diakónia Központ intézményeinek lakói már nem látogathatók március 9. óta, ez így marad visszavonásig.

Bezár a Reményik-iskola is, online oktatást alakítanak ki a következő héten a pedagógusok. Erről részletes tájékoztatást kapnak hamarosan a tanulók és szüleik.

Március 16-án még a családi bölcsőde várja a gyerekeket, de a keddi naptól szintén bezárja kapuit. A szülők a dolgozóktól kapnak majd részletes tájékoztatást.

Nem lesznek istentiszteletek a gyülekezetben se hétközben, se hétvégén! A papi szolgálat azonban nem áll le, a lelkészek vasárnap 10 órakor jelen lesznek a templomban egy imakört alkotva. Ezen az alkalmon készülnek el a rádiós imádságok és igehirdetések. Nyitott az alkalom mindenki számára – amíg ez lehet nyitott -, aki szívesen jön közös imádságra, de ez nem istentisztelet, nem gyülekezeti alkalom!

A rádió szerepe megnő, még több lelki tartalom hallható majd a következő időszakban. Sűrűbben lesznek imádságok, áhítatok. Ezen kívül itt is értesülhetnek (az egyházközség honlapján túl) a legfontosabb hírekről.

Sok az idős a gyülekezetben, akiknek ebben az időszakban valószínűleg segítségre lesz szüksége. Azért, mert a bevásárlást, vagy egyéb ügyintézést nem tud elvégezni, mert korából kifolyólag nem javasolt, hogy otthonából kimozduljon. Számukra keresünk segítőket, így akinek van szabad kapacitása, vagy segítségre lenne szüksége, ezt a lelkészi hivatalban jelezheti.

Minderről Gregersen-Labossa György a szombathelyi evangélikus gyülekezet parókus lelkésze beszélt rádiónknak:

Kövessék híreinket a Credo Rádióban, illetve egyházközségünk weboldalain és facebook oldalain!

Köszönjük megértésüket!"

Változások gyülekezetünk életében

Egyházunk püspökei körlevelükben nyomatékosan azt tanácsolták az egyházközségeknek, hogy 2020. március 16-tól kezdve bizonytalan ideig, de legalább virágvasárnapig ne tartsanak sem istentiszteleti, sem egyéb gyülekezeti alkalmat. Emellett sok változás érinti gyülekezetünket, olvasható a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség oldalán:

"A Szombathelyi Evangélikus Diakónia Központ intézményeinek lakói már nem látogathatók március 9. óta, ez így marad visszavonásig.

Bezár a Reményik-iskola is, online oktatást alakítanak ki a következő héten a pedagógusok. Erről részletes tájékoztatást kapnak hamarosan a tanulók és szüleik.

Március 16-án még a családi bölcsőde várja a gyerekeket, de a keddi naptól szintén bezárja kapuit. A szülők a dolgozóktól kapnak majd részletes tájékoztatást.

Nem lesznek istentiszteletek a gyülekezetben se hétközben, se hétvégén! A papi szolgálat azonban nem áll le, a lelkészek vasárnap 10 órakor jelen lesznek a templomban egy imakört alkotva. Ezen az alkalmon készülnek el a rádiós imádságok és igehirdetések. Nyitott az alkalom mindenki számára – amíg ez lehet nyitott -, aki szívesen jön közös imádságra, de ez nem istentisztelet, nem gyülekezeti alkalom!

A rádió szerepe megnő, még több lelki tartalom hallható majd a következő időszakban. Sűrűbben lesznek imádságok, áhítatok. Ezen kívül itt is értesülhetnek (az egyházközség honlapján túl) a legfontosabb hírekről.

Sok az idős a gyülekezetben, akiknek ebben az időszakban valószínűleg segítségre lesz szüksége. Azért, mert a bevásárlást, vagy egyéb ügyintézést nem tud elvégezni, mert korából kifolyólag nem javasolt, hogy otthonából kimozduljon. Számukra keresünk segítőket, így akinek van szabad kapacitása, vagy segítségre lenne szüksége, ezt a lelkészi hivatalban jelezheti.

Minderről Gregersen-Labossa György a szombathelyi evangélikus gyülekezet parókus lelkésze beszélt rádiónknak:

Kövessék híreinket a Credo Rádióban, illetve egyházközségünk weboldalain és facebook oldalain!

Köszönjük megértésüket!"