Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
Vakvagány című hangos blogom heti egy alkalommal hallhatják a Credo Rádió műsorán.
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2018. november 27. |

Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

A Magyarországi Evangélikus Egyház új zsinatának első ülésén megválasztották újabb hat évre az országos tisztségviselőket.
Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

Fotó:Horváth-Bolla Zsuzsanna

A zsinat lelkészi dr. Hafenscher Károly, világi elnöke pedig Abaffy Zoltán lett. Az elnök püspöki tisztet hat évre dr. Fabiny Tamás töltheti be, míg Prőhle Gergely országos felügyelő újabb ciklusra kapott felhatalmazást. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközségből két fő nyerte el a zsinat tagságának bizalmát, és országos munkaág vezetőjének választották Gregersen-Labossa György lelkészt, aki immáron a harmadik ciklust kezdheti a diakóniai bizottság élén, míg Lovass Tibor, a SZTV igazgatója és presbiterünk a MEE Sajtóbizottságának elnöke lett.

Összefoglaló a zsinati ülés eseményeiről:

https://www.evangelikus.hu/valasztasok-zajlottak-fontos-dontesek-szulettek-xi-zsinat-elso-ulesszakan-2018-11-2324

Képgalériát láthatnak az eseményről:

https://www.evangelikus.hu/ulesezett-magyarorszagi-evangelikus-egyhaz-xi-zsinata-kepgaleria

 

Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

A Magyarországi Evangélikus Egyház új zsinatának első ülésén megválasztották újabb hat évre az országos tisztségviselőket.
Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

Fotó:Horváth-Bolla Zsuzsanna

A zsinat lelkészi dr. Hafenscher Károly, világi elnöke pedig Abaffy Zoltán lett. Az elnök püspöki tisztet hat évre dr. Fabiny Tamás töltheti be, míg Prőhle Gergely országos felügyelő újabb ciklusra kapott felhatalmazást. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközségből két fő nyerte el a zsinat tagságának bizalmát, és országos munkaág vezetőjének választották Gregersen-Labossa György lelkészt, aki immáron a harmadik ciklust kezdheti a diakóniai bizottság élén, míg Lovass Tibor, a SZTV igazgatója és presbiterünk a MEE Sajtóbizottságának elnöke lett.

Összefoglaló a zsinati ülés eseményeiről:

https://www.evangelikus.hu/valasztasok-zajlottak-fontos-dontesek-szulettek-xi-zsinat-elso-ulesszakan-2018-11-2324

Képgalériát láthatnak az eseményről:

https://www.evangelikus.hu/ulesezett-magyarorszagi-evangelikus-egyhaz-xi-zsinata-kepgaleria

 

Szerkesztve: 2018. november 27. |

Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

A Magyarországi Evangélikus Egyház új zsinatának első ülésén megválasztották újabb hat évre az országos tisztségviselőket.
Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

Fotó:Horváth-Bolla Zsuzsanna

A zsinat lelkészi dr. Hafenscher Károly, világi elnöke pedig Abaffy Zoltán lett. Az elnök püspöki tisztet hat évre dr. Fabiny Tamás töltheti be, míg Prőhle Gergely országos felügyelő újabb ciklusra kapott felhatalmazást. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközségből két fő nyerte el a zsinat tagságának bizalmát, és országos munkaág vezetőjének választották Gregersen-Labossa György lelkészt, aki immáron a harmadik ciklust kezdheti a diakóniai bizottság élén, míg Lovass Tibor, a SZTV igazgatója és presbiterünk a MEE Sajtóbizottságának elnöke lett.

Összefoglaló a zsinati ülés eseményeiről:

https://www.evangelikus.hu/valasztasok-zajlottak-fontos-dontesek-szulettek-xi-zsinat-elso-ulesszakan-2018-11-2324

Képgalériát láthatnak az eseményről:

https://www.evangelikus.hu/ulesezett-magyarorszagi-evangelikus-egyhaz-xi-zsinata-kepgaleria

 

Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

A Magyarországi Evangélikus Egyház új zsinatának első ülésén megválasztották újabb hat évre az országos tisztségviselőket.
Ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház XI. Zsinata

Fotó:Horváth-Bolla Zsuzsanna

A zsinat lelkészi dr. Hafenscher Károly, világi elnöke pedig Abaffy Zoltán lett. Az elnök püspöki tisztet hat évre dr. Fabiny Tamás töltheti be, míg Prőhle Gergely országos felügyelő újabb ciklusra kapott felhatalmazást. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközségből két fő nyerte el a zsinat tagságának bizalmát, és országos munkaág vezetőjének választották Gregersen-Labossa György lelkészt, aki immáron a harmadik ciklust kezdheti a diakóniai bizottság élén, míg Lovass Tibor, a SZTV igazgatója és presbiterünk a MEE Sajtóbizottságának elnöke lett.

Összefoglaló a zsinati ülés eseményeiről:

https://www.evangelikus.hu/valasztasok-zajlottak-fontos-dontesek-szulettek-xi-zsinat-elso-ulesszakan-2018-11-2324

Képgalériát láthatnak az eseményről:

https://www.evangelikus.hu/ulesezett-magyarorszagi-evangelikus-egyhaz-xi-zsinata-kepgaleria