Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
műsorvezető, Mindent a Bluesról!
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2019. június 20. |

Több mint 100 ezret gyűjtöttek

A nevelőszülőket támogatják a Reményik iskola tanévzáró istentiszteletének perselyadományából: több mint 100 ezer forintot gyűjtöttek.
Több mint 100 ezret gyűjtöttek

Szöveg: Bakos Ágnes, Fotó: Ádám Dávid

A Mózeskosár evangélikus nevelőszülői hálózat támogatására ajánlotta fel a tanévzáró istentisztelet perselyadományát a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség – tájékoztatott Pomeisl György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány titkára. Az adomány összege 110.500 forint, azt az alapítvány számlájára, a nevelőszülői hálózatnak elkülönített alszámlára fizették be. Weller-Jakus Erika, a Mózeskosár hálózat vezetője elmondta: rendkívüli kiadásokra költik a felajánlást, például egy-egy gyermeknek, ha szemüvegre van szüksége, azt meg tudják vásárolni.

Az evangélikus nevelőszülői hálózat már több mint fél éve működik, legutóbb június elején kerültek gyerekek gondozásukba, az elmúlt öt hónap alatt pedig 17 gyermeket tudtak családba helyezni. Weller-Jakus Erika sorolta: 11 nevelőszülő és 26 gyermek tartozik most hozzájuk. Hat nevelőszülő bevonása van folyamatban és a toborzás is folyamatos, legközelebb szeptemberben indítanak tanfolyamot leendő nevelőszülőknek Szombathelyen. 

Több mint 100 ezret gyűjtöttek

A nevelőszülőket támogatják a Reményik iskola tanévzáró istentiszteletének perselyadományából: több mint 100 ezer forintot gyűjtöttek.
Több mint 100 ezret gyűjtöttek

Szöveg: Bakos Ágnes, Fotó: Ádám Dávid

A Mózeskosár evangélikus nevelőszülői hálózat támogatására ajánlotta fel a tanévzáró istentisztelet perselyadományát a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség – tájékoztatott Pomeisl György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány titkára. Az adomány összege 110.500 forint, azt az alapítvány számlájára, a nevelőszülői hálózatnak elkülönített alszámlára fizették be. Weller-Jakus Erika, a Mózeskosár hálózat vezetője elmondta: rendkívüli kiadásokra költik a felajánlást, például egy-egy gyermeknek, ha szemüvegre van szüksége, azt meg tudják vásárolni.

Az evangélikus nevelőszülői hálózat már több mint fél éve működik, legutóbb június elején kerültek gyerekek gondozásukba, az elmúlt öt hónap alatt pedig 17 gyermeket tudtak családba helyezni. Weller-Jakus Erika sorolta: 11 nevelőszülő és 26 gyermek tartozik most hozzájuk. Hat nevelőszülő bevonása van folyamatban és a toborzás is folyamatos, legközelebb szeptemberben indítanak tanfolyamot leendő nevelőszülőknek Szombathelyen. 

Szerkesztve: 2019. június 20. |

Több mint 100 ezret gyűjtöttek

A nevelőszülőket támogatják a Reményik iskola tanévzáró istentiszteletének perselyadományából: több mint 100 ezer forintot gyűjtöttek.
Több mint 100 ezret gyűjtöttek

Szöveg: Bakos Ágnes, Fotó: Ádám Dávid

A Mózeskosár evangélikus nevelőszülői hálózat támogatására ajánlotta fel a tanévzáró istentisztelet perselyadományát a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség – tájékoztatott Pomeisl György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány titkára. Az adomány összege 110.500 forint, azt az alapítvány számlájára, a nevelőszülői hálózatnak elkülönített alszámlára fizették be. Weller-Jakus Erika, a Mózeskosár hálózat vezetője elmondta: rendkívüli kiadásokra költik a felajánlást, például egy-egy gyermeknek, ha szemüvegre van szüksége, azt meg tudják vásárolni.

Az evangélikus nevelőszülői hálózat már több mint fél éve működik, legutóbb június elején kerültek gyerekek gondozásukba, az elmúlt öt hónap alatt pedig 17 gyermeket tudtak családba helyezni. Weller-Jakus Erika sorolta: 11 nevelőszülő és 26 gyermek tartozik most hozzájuk. Hat nevelőszülő bevonása van folyamatban és a toborzás is folyamatos, legközelebb szeptemberben indítanak tanfolyamot leendő nevelőszülőknek Szombathelyen. 

Több mint 100 ezret gyűjtöttek

A nevelőszülőket támogatják a Reményik iskola tanévzáró istentiszteletének perselyadományából: több mint 100 ezer forintot gyűjtöttek.
Több mint 100 ezret gyűjtöttek

Szöveg: Bakos Ágnes, Fotó: Ádám Dávid

A Mózeskosár evangélikus nevelőszülői hálózat támogatására ajánlotta fel a tanévzáró istentisztelet perselyadományát a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség – tájékoztatott Pomeisl György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány titkára. Az adomány összege 110.500 forint, azt az alapítvány számlájára, a nevelőszülői hálózatnak elkülönített alszámlára fizették be. Weller-Jakus Erika, a Mózeskosár hálózat vezetője elmondta: rendkívüli kiadásokra költik a felajánlást, például egy-egy gyermeknek, ha szemüvegre van szüksége, azt meg tudják vásárolni.

Az evangélikus nevelőszülői hálózat már több mint fél éve működik, legutóbb június elején kerültek gyerekek gondozásukba, az elmúlt öt hónap alatt pedig 17 gyermeket tudtak családba helyezni. Weller-Jakus Erika sorolta: 11 nevelőszülő és 26 gyermek tartozik most hozzájuk. Hat nevelőszülő bevonása van folyamatban és a toborzás is folyamatos, legközelebb szeptemberben indítanak tanfolyamot leendő nevelőszülőknek Szombathelyen.