Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Közösség

Erős Vár Podcast

Egyszázalék - 2021

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
Magyar Katolikus Rádió
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2019. szeptember 30. |

Sztehlo Gáborra emlékeztek az evangélikusok

Születésének 110. évfordulóján emlékezett a Magyarországi Evangélikus Egyház a gyermekmentő Sztehlo Gáborra a Diakónia napján.

Szeptember 25-én ünnepi istentiszteleten a szombathelyi gyülekezet egy csoportja is részt vett a budapesti Deák téri evangélikus templomban. Az ünnepi alkalmon Kondor Péter a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai munkájáért felelős püspöke hirdette Isten igéjét Lukács evangéliuma alapján. A liturgiában részt vett Gregersen-Labossa György lelkész, a Diakóniai Bizottság elnöke is.

Az igehirdetésről olvashatnak részletesebben az evangelikus.hu oldalon. Az istentisztelet offertóriumát ezúttal a nevelőszülő hálózatok számára ajánlották fel.

Az ünnepség végén dr. Simon István Attila szociális ügyekért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy akárcsak mint Szthelo Gábor, ma is figyelni kell a rászorulókra és támogatni, segíteni őket. Idén is átadták a diakóniában dolgozók elismeréseit.

Az év diakóniai munkatársa díjazottai:

Magyarné Sónyák Ágnes (Joób Olivér Szeretetintézmény)    

Beke Tamásné (Baldauf Gusztáv Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Horváthné Pongrácz Jolán (Sartoris Szeretetszolgálat)

Az év diakóniai szponzora:

A Stephanus Stiftung – Berlin Weissen See lakói és munkatársai (a Sztehlo Gábor Evangélikus Szeretetszolgálat támogatói)

Judit Lorenz, Bernd Michael, Anja Bentsch, Dieter Stötzer, Patrick Cota

Suták István (Oltalom Szeretetszolgálat)   

Sztrókay Attila (Sartoris Szeretetszolgálat)    

Az év diakóniai önkéntese:

Garainé Kriska Anikó (Élim Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Jeszenszky Tiborné szül. Bodor Julianna  (Dunaújváros-Kisapostagi Társult Evangélikus Egyházközség)  

Szentesi József (Kőszegi Evangélikus Szeretetszolgálat) 

Különdíj az evangélikus diakóniáért végzett munkáért:

Buda Annamária

 

Az ünnepség a Szhelo szobor koszorúzásával, s szeretetvendégséggel zárult. Ezt követően a szombathelyi csoport az országos irodába látogatott el, ahol megtekintetették az Evangélikus Országos Gyűjteményt és Könyvárat, valamint az Levéltárat is. Ezekről az evangelikus.hu korábbi cikkében olvashatnak bővebben.

Az eseményről további képeket láthatnak a Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ honlapján.

Sztehlo Gáborra emlékeztek az evangélikusok

Születésének 110. évfordulóján emlékezett a Magyarországi Evangélikus Egyház a gyermekmentő Sztehlo Gáborra a Diakónia napján.

Szeptember 25-én ünnepi istentiszteleten a szombathelyi gyülekezet egy csoportja is részt vett a budapesti Deák téri evangélikus templomban. Az ünnepi alkalmon Kondor Péter a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai munkájáért felelős püspöke hirdette Isten igéjét Lukács evangéliuma alapján. A liturgiában részt vett Gregersen-Labossa György lelkész, a Diakóniai Bizottság elnöke is.

Az igehirdetésről olvashatnak részletesebben az evangelikus.hu oldalon. Az istentisztelet offertóriumát ezúttal a nevelőszülő hálózatok számára ajánlották fel.

Az ünnepség végén dr. Simon István Attila szociális ügyekért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy akárcsak mint Szthelo Gábor, ma is figyelni kell a rászorulókra és támogatni, segíteni őket. Idén is átadták a diakóniában dolgozók elismeréseit.

Az év diakóniai munkatársa díjazottai:

Magyarné Sónyák Ágnes (Joób Olivér Szeretetintézmény)    

Beke Tamásné (Baldauf Gusztáv Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Horváthné Pongrácz Jolán (Sartoris Szeretetszolgálat)

Az év diakóniai szponzora:

A Stephanus Stiftung – Berlin Weissen See lakói és munkatársai (a Sztehlo Gábor Evangélikus Szeretetszolgálat támogatói)

Judit Lorenz, Bernd Michael, Anja Bentsch, Dieter Stötzer, Patrick Cota

Suták István (Oltalom Szeretetszolgálat)   

Sztrókay Attila (Sartoris Szeretetszolgálat)    

Az év diakóniai önkéntese:

Garainé Kriska Anikó (Élim Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Jeszenszky Tiborné szül. Bodor Julianna  (Dunaújváros-Kisapostagi Társult Evangélikus Egyházközség)  

Szentesi József (Kőszegi Evangélikus Szeretetszolgálat) 

Különdíj az evangélikus diakóniáért végzett munkáért:

Buda Annamária

 

Az ünnepség a Szhelo szobor koszorúzásával, s szeretetvendégséggel zárult. Ezt követően a szombathelyi csoport az országos irodába látogatott el, ahol megtekintetették az Evangélikus Országos Gyűjteményt és Könyvárat, valamint az Levéltárat is. Ezekről az evangelikus.hu korábbi cikkében olvashatnak bővebben.

Az eseményről további képeket láthatnak a Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ honlapján.

Szerkesztve: 2019. szeptember 30. |

Sztehlo Gáborra emlékeztek az evangélikusok

Születésének 110. évfordulóján emlékezett a Magyarországi Evangélikus Egyház a gyermekmentő Sztehlo Gáborra a Diakónia napján.

Szeptember 25-én ünnepi istentiszteleten a szombathelyi gyülekezet egy csoportja is részt vett a budapesti Deák téri evangélikus templomban. Az ünnepi alkalmon Kondor Péter a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai munkájáért felelős püspöke hirdette Isten igéjét Lukács evangéliuma alapján. A liturgiában részt vett Gregersen-Labossa György lelkész, a Diakóniai Bizottság elnöke is.

Az igehirdetésről olvashatnak részletesebben az evangelikus.hu oldalon. Az istentisztelet offertóriumát ezúttal a nevelőszülő hálózatok számára ajánlották fel.

Az ünnepség végén dr. Simon István Attila szociális ügyekért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy akárcsak mint Szthelo Gábor, ma is figyelni kell a rászorulókra és támogatni, segíteni őket. Idén is átadták a diakóniában dolgozók elismeréseit.

Az év diakóniai munkatársa díjazottai:

Magyarné Sónyák Ágnes (Joób Olivér Szeretetintézmény)    

Beke Tamásné (Baldauf Gusztáv Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Horváthné Pongrácz Jolán (Sartoris Szeretetszolgálat)

Az év diakóniai szponzora:

A Stephanus Stiftung – Berlin Weissen See lakói és munkatársai (a Sztehlo Gábor Evangélikus Szeretetszolgálat támogatói)

Judit Lorenz, Bernd Michael, Anja Bentsch, Dieter Stötzer, Patrick Cota

Suták István (Oltalom Szeretetszolgálat)   

Sztrókay Attila (Sartoris Szeretetszolgálat)    

Az év diakóniai önkéntese:

Garainé Kriska Anikó (Élim Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Jeszenszky Tiborné szül. Bodor Julianna  (Dunaújváros-Kisapostagi Társult Evangélikus Egyházközség)  

Szentesi József (Kőszegi Evangélikus Szeretetszolgálat) 

Különdíj az evangélikus diakóniáért végzett munkáért:

Buda Annamária

 

Az ünnepség a Szhelo szobor koszorúzásával, s szeretetvendégséggel zárult. Ezt követően a szombathelyi csoport az országos irodába látogatott el, ahol megtekintetették az Evangélikus Országos Gyűjteményt és Könyvárat, valamint az Levéltárat is. Ezekről az evangelikus.hu korábbi cikkében olvashatnak bővebben.

Az eseményről további képeket láthatnak a Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ honlapján.

Sztehlo Gáborra emlékeztek az evangélikusok

Születésének 110. évfordulóján emlékezett a Magyarországi Evangélikus Egyház a gyermekmentő Sztehlo Gáborra a Diakónia napján.

Szeptember 25-én ünnepi istentiszteleten a szombathelyi gyülekezet egy csoportja is részt vett a budapesti Deák téri evangélikus templomban. Az ünnepi alkalmon Kondor Péter a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai munkájáért felelős püspöke hirdette Isten igéjét Lukács evangéliuma alapján. A liturgiában részt vett Gregersen-Labossa György lelkész, a Diakóniai Bizottság elnöke is.

Az igehirdetésről olvashatnak részletesebben az evangelikus.hu oldalon. Az istentisztelet offertóriumát ezúttal a nevelőszülő hálózatok számára ajánlották fel.

Az ünnepség végén dr. Simon István Attila szociális ügyekért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy akárcsak mint Szthelo Gábor, ma is figyelni kell a rászorulókra és támogatni, segíteni őket. Idén is átadták a diakóniában dolgozók elismeréseit.

Az év diakóniai munkatársa díjazottai:

Magyarné Sónyák Ágnes (Joób Olivér Szeretetintézmény)    

Beke Tamásné (Baldauf Gusztáv Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Horváthné Pongrácz Jolán (Sartoris Szeretetszolgálat)

Az év diakóniai szponzora:

A Stephanus Stiftung – Berlin Weissen See lakói és munkatársai (a Sztehlo Gábor Evangélikus Szeretetszolgálat támogatói)

Judit Lorenz, Bernd Michael, Anja Bentsch, Dieter Stötzer, Patrick Cota

Suták István (Oltalom Szeretetszolgálat)   

Sztrókay Attila (Sartoris Szeretetszolgálat)    

Az év diakóniai önkéntese:

Garainé Kriska Anikó (Élim Evangélikus Szeretetszolgálat)    

Jeszenszky Tiborné szül. Bodor Julianna  (Dunaújváros-Kisapostagi Társult Evangélikus Egyházközség)  

Szentesi József (Kőszegi Evangélikus Szeretetszolgálat) 

Különdíj az evangélikus diakóniáért végzett munkáért:

Buda Annamária

 

Az ünnepség a Szhelo szobor koszorúzásával, s szeretetvendégséggel zárult. Ezt követően a szombathelyi csoport az országos irodába látogatott el, ahol megtekintetették az Evangélikus Országos Gyűjteményt és Könyvárat, valamint az Levéltárat is. Ezekről az evangelikus.hu korábbi cikkében olvashatnak bővebben.

Az eseményről további képeket láthatnak a Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ honlapján.