Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
Szerkesztő, műsorvezető
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2018. június 21. |

Prőhle Gergely országos felügyelő Vas megyében

Prőhle Gergely június 19-20-án Vas megyében járt a Szombathelyi - Kőszegi Evangélikus Egyházközségek, a Vas Megyei Levéltár és az iASK Felsőfokú tanulmányok Intézete meghívására.

A Reformáció500  alkalmából 2017 októberében nívós kiállítás zajlott a a Nemzeti Levéltár Vas Megyei központjában Szombathelyen. E kiállítás anyagát örökítette meg az a színes kiadvány, amely a Reformáció Emlékbizottság támogatásával 2018 májusában jelent meg. E kiadvány bemutatása zajlott Kőszegen a Zwingerben, ahol Miszlivetz Ferenc főigazgató köszöntése után Gregersen-Labossa György szombathelyi evangélikus lelkész bevezető gondolatait követve, Prőhle Gergely nagyívű előadást tartott a reformáció és a magyar protestantizmus jelentőségéről és Vas megye páratlan szerepéről. Sárvár és Kőszeg kapcsán személyes hangon emlékezett meg őseiről, és Prőhle Henrik kőszegi, majd pozsonyi evangélikus lelkész dédapjáról.

Az előadás után a felügyelő meglátogatta a helyi evangélikus gyülekezetet és intézményeket. Másnap Szombathely polgármestere fogadta hivatalában, ahol múzeumigazgatói minőségében (PIM) folytatott tárgyalásokat a város és a Petőfi Irodalmi Múzeum közötti lehetséges együttműködésről. A tárgyalás után interjút adott a Credo Rádiónak, majd megtekintette a szombathelyi evangélikus intézményeket.

Prőhle Gergely országos felügyelő Vas megyében

Prőhle Gergely június 19-20-án Vas megyében járt a Szombathelyi - Kőszegi Evangélikus Egyházközségek, a Vas Megyei Levéltár és az iASK Felsőfokú tanulmányok Intézete meghívására.

A Reformáció500  alkalmából 2017 októberében nívós kiállítás zajlott a a Nemzeti Levéltár Vas Megyei központjában Szombathelyen. E kiállítás anyagát örökítette meg az a színes kiadvány, amely a Reformáció Emlékbizottság támogatásával 2018 májusában jelent meg. E kiadvány bemutatása zajlott Kőszegen a Zwingerben, ahol Miszlivetz Ferenc főigazgató köszöntése után Gregersen-Labossa György szombathelyi evangélikus lelkész bevezető gondolatait követve, Prőhle Gergely nagyívű előadást tartott a reformáció és a magyar protestantizmus jelentőségéről és Vas megye páratlan szerepéről. Sárvár és Kőszeg kapcsán személyes hangon emlékezett meg őseiről, és Prőhle Henrik kőszegi, majd pozsonyi evangélikus lelkész dédapjáról.

Az előadás után a felügyelő meglátogatta a helyi evangélikus gyülekezetet és intézményeket. Másnap Szombathely polgármestere fogadta hivatalában, ahol múzeumigazgatói minőségében (PIM) folytatott tárgyalásokat a város és a Petőfi Irodalmi Múzeum közötti lehetséges együttműködésről. A tárgyalás után interjút adott a Credo Rádiónak, majd megtekintette a szombathelyi evangélikus intézményeket.

Szerkesztve: 2018. június 21. |

Prőhle Gergely országos felügyelő Vas megyében

Prőhle Gergely június 19-20-án Vas megyében járt a Szombathelyi - Kőszegi Evangélikus Egyházközségek, a Vas Megyei Levéltár és az iASK Felsőfokú tanulmányok Intézete meghívására.

A Reformáció500  alkalmából 2017 októberében nívós kiállítás zajlott a a Nemzeti Levéltár Vas Megyei központjában Szombathelyen. E kiállítás anyagát örökítette meg az a színes kiadvány, amely a Reformáció Emlékbizottság támogatásával 2018 májusában jelent meg. E kiadvány bemutatása zajlott Kőszegen a Zwingerben, ahol Miszlivetz Ferenc főigazgató köszöntése után Gregersen-Labossa György szombathelyi evangélikus lelkész bevezető gondolatait követve, Prőhle Gergely nagyívű előadást tartott a reformáció és a magyar protestantizmus jelentőségéről és Vas megye páratlan szerepéről. Sárvár és Kőszeg kapcsán személyes hangon emlékezett meg őseiről, és Prőhle Henrik kőszegi, majd pozsonyi evangélikus lelkész dédapjáról.

Az előadás után a felügyelő meglátogatta a helyi evangélikus gyülekezetet és intézményeket. Másnap Szombathely polgármestere fogadta hivatalában, ahol múzeumigazgatói minőségében (PIM) folytatott tárgyalásokat a város és a Petőfi Irodalmi Múzeum közötti lehetséges együttműködésről. A tárgyalás után interjút adott a Credo Rádiónak, majd megtekintette a szombathelyi evangélikus intézményeket.

Prőhle Gergely országos felügyelő Vas megyében

Prőhle Gergely június 19-20-án Vas megyében járt a Szombathelyi - Kőszegi Evangélikus Egyházközségek, a Vas Megyei Levéltár és az iASK Felsőfokú tanulmányok Intézete meghívására.

A Reformáció500  alkalmából 2017 októberében nívós kiállítás zajlott a a Nemzeti Levéltár Vas Megyei központjában Szombathelyen. E kiállítás anyagát örökítette meg az a színes kiadvány, amely a Reformáció Emlékbizottság támogatásával 2018 májusában jelent meg. E kiadvány bemutatása zajlott Kőszegen a Zwingerben, ahol Miszlivetz Ferenc főigazgató köszöntése után Gregersen-Labossa György szombathelyi evangélikus lelkész bevezető gondolatait követve, Prőhle Gergely nagyívű előadást tartott a reformáció és a magyar protestantizmus jelentőségéről és Vas megye páratlan szerepéről. Sárvár és Kőszeg kapcsán személyes hangon emlékezett meg őseiről, és Prőhle Henrik kőszegi, majd pozsonyi evangélikus lelkész dédapjáról.

Az előadás után a felügyelő meglátogatta a helyi evangélikus gyülekezetet és intézményeket. Másnap Szombathely polgármestere fogadta hivatalában, ahol múzeumigazgatói minőségében (PIM) folytatott tárgyalásokat a város és a Petőfi Irodalmi Múzeum közötti lehetséges együttműködésről. A tárgyalás után interjút adott a Credo Rádiónak, majd megtekintette a szombathelyi evangélikus intézményeket.