Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. augusztus 21. |

Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Budapest – Államalapításunk ünnepének előestéjén a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) szervezésében ökumenikus hálaadó istentiszteletre és az új kenyér megáldására gyűltek össze a jóakaratú hívők a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség templomában.
Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Szöveg és fotó: Galambos Ádám

„Ezen az ünnepen a magyarországi felekezetek vallási vezetői imádkoznak együtt az ország és főváros vezetőivel, valamint a határon túli magyarság képviselőivel Isten szent színe előtt” – fogalmazott az otthont adó Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség lelkésze, Aradi György, köszöntőjében.

Kondor Péter evangélikus püspök, a MEÖT alelnöke köszöntőjében kiemelte, hogy „mindig sokat jelent, ha együtt ünnepelhetünk, közösen szolgálhatunk, imádkozhatunk. Szükség van egymás erősítésére!” A Déli Evangélikus Egyházkerület püspöke kiemelte: „Ha csak annyit akarnánk teljesíteni, ami a saját erőnkből telik, akkor nem lennénk méltók a Szent István-i örökséghez, és ahhoz nem kellene Krisztust követnünk, ahhoz elég lenne bármilyen filozófiai ideológia.” Kondor Péter hozzátette, hogy a krisztusi lelkület, az alázat, a szolgálat sokszor olyan erő feletti feladat, mely egyedül a Krisztus-hitből tud fakadni.

A cikk folytatása itt!

Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Budapest – Államalapításunk ünnepének előestéjén a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) szervezésében ökumenikus hálaadó istentiszteletre és az új kenyér megáldására gyűltek össze a jóakaratú hívők a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség templomában.
Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Szöveg és fotó: Galambos Ádám

„Ezen az ünnepen a magyarországi felekezetek vallási vezetői imádkoznak együtt az ország és főváros vezetőivel, valamint a határon túli magyarság képviselőivel Isten szent színe előtt” – fogalmazott az otthont adó Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség lelkésze, Aradi György, köszöntőjében.

Kondor Péter evangélikus püspök, a MEÖT alelnöke köszöntőjében kiemelte, hogy „mindig sokat jelent, ha együtt ünnepelhetünk, közösen szolgálhatunk, imádkozhatunk. Szükség van egymás erősítésére!” A Déli Evangélikus Egyházkerület püspöke kiemelte: „Ha csak annyit akarnánk teljesíteni, ami a saját erőnkből telik, akkor nem lennénk méltók a Szent István-i örökséghez, és ahhoz nem kellene Krisztust követnünk, ahhoz elég lenne bármilyen filozófiai ideológia.” Kondor Péter hozzátette, hogy a krisztusi lelkület, az alázat, a szolgálat sokszor olyan erő feletti feladat, mely egyedül a Krisztus-hitből tud fakadni.

A cikk folytatása itt!

Szerkesztve: 2020. augusztus 21. |

Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Budapest – Államalapításunk ünnepének előestéjén a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) szervezésében ökumenikus hálaadó istentiszteletre és az új kenyér megáldására gyűltek össze a jóakaratú hívők a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség templomában.
Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Szöveg és fotó: Galambos Ádám

„Ezen az ünnepen a magyarországi felekezetek vallási vezetői imádkoznak együtt az ország és főváros vezetőivel, valamint a határon túli magyarság képviselőivel Isten szent színe előtt” – fogalmazott az otthont adó Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség lelkésze, Aradi György, köszöntőjében.

Kondor Péter evangélikus püspök, a MEÖT alelnöke köszöntőjében kiemelte, hogy „mindig sokat jelent, ha együtt ünnepelhetünk, közösen szolgálhatunk, imádkozhatunk. Szükség van egymás erősítésére!” A Déli Evangélikus Egyházkerület püspöke kiemelte: „Ha csak annyit akarnánk teljesíteni, ami a saját erőnkből telik, akkor nem lennénk méltók a Szent István-i örökséghez, és ahhoz nem kellene Krisztust követnünk, ahhoz elég lenne bármilyen filozófiai ideológia.” Kondor Péter hozzátette, hogy a krisztusi lelkület, az alázat, a szolgálat sokszor olyan erő feletti feladat, mely egyedül a Krisztus-hitből tud fakadni.

A cikk folytatása itt!

Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Budapest – Államalapításunk ünnepének előestéjén a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) szervezésében ökumenikus hálaadó istentiszteletre és az új kenyér megáldására gyűltek össze a jóakaratú hívők a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség templomában.
Ökumenikus hálaadásra gyűltek össze az egyházak államalapításunk ünnepének előestéjén

Szöveg és fotó: Galambos Ádám

„Ezen az ünnepen a magyarországi felekezetek vallási vezetői imádkoznak együtt az ország és főváros vezetőivel, valamint a határon túli magyarság képviselőivel Isten szent színe előtt” – fogalmazott az otthont adó Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség lelkésze, Aradi György, köszöntőjében.

Kondor Péter evangélikus püspök, a MEÖT alelnöke köszöntőjében kiemelte, hogy „mindig sokat jelent, ha együtt ünnepelhetünk, közösen szolgálhatunk, imádkozhatunk. Szükség van egymás erősítésére!” A Déli Evangélikus Egyházkerület püspöke kiemelte: „Ha csak annyit akarnánk teljesíteni, ami a saját erőnkből telik, akkor nem lennénk méltók a Szent István-i örökséghez, és ahhoz nem kellene Krisztust követnünk, ahhoz elég lenne bármilyen filozófiai ideológia.” Kondor Péter hozzátette, hogy a krisztusi lelkület, az alázat, a szolgálat sokszor olyan erő feletti feladat, mely egyedül a Krisztus-hitből tud fakadni.

A cikk folytatása itt!