Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
szerkesztő, műsorvezető
Közösség

Erős Vár Podcast

Egyszázalék - 2021

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2021. március 28. |

Nagyheti-húsvéti istentiszteletek a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben

A három héttel ezelőtt kiadott püspöki körlevél virágvasárnapig írt elő ajánlásokat az istentiszteletek megtartásával és látogatásával kapcsolatban. A héten megjelent az új püspöki ajánlás:

Püspöki pásztorlevél

Mivel a körlevél a nagyhét és a húsvét ünnepével kapcsolatban sem írt lényegi változást, ezért a nagyhéten, hétfőn, kedden, szerdán és nagyszombaton csak a Credo Rádión keresztül lesz igeliturgikus istentiszteletet Szombathelyen. Húsvét hétfőn 10 órakor pedig szintén csak a Credo Rádión keresztül tartanak a lelkészek ifjúsági igeliturgikus istentiszteletet.

A nagyhéten a templomban legközelebb nagycsütörtökön – az úrvacsora szereztetésének ünnepén – lesz este 6 órakor istentisztelet. Nagypénteken 10 órakor tartanak a lelkészek ünnepi istentiszteletet, valamint este 6 órakor passióolvasást – a templomban. Húsvét ünnepén pedig csak 10 órakor lesz ünnepi istentiszteletet az evangélikus templomban.

A gyülekezeti tagoktól azt kérik az egyházközség lelkészei, hogy lehetőség szerint a Credo Rádión keresztül kapcsolódjanak be az ünnepi liturgiába.

A Credo Rádió nagyheti műsorainak időpontjai:

Március 29. hétfő - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 30. kedd - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 31. szerda - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Április 1. nagycsütörtök - 12 és 13 óra között páskavacsora felvételről, valamint 19 és 20 óra között nagycsütörtöki áhítat

Április 2. nagypéntek - 8 órakor nagycsütörtöki istentisztelet felvételről, 14 és 15 óra között nagypénteki istentisztelet, 19 és 20 óra között passióolvasás

Április 3. nagyszombat - 19 és 20 óra között nagyszombati istentisztelet

Április 4. húsvét vasárnap - 8 órakor hajnali istentisztelet felvételről, 14 és 19 órakor húsvéti ünnepi istentisztelet

Április 5. húsvét hétfő - 10 órakor ifjúsági istentisztelet

A templomkertben egy keresztutat állítottak fel a szentesti imaösvényhez hasonlóan. A keresztút stációin rövid elcsendesedések olvashatók, valamint a gyerekek részére rejtvényeket készítettek, amelyek megfejtéseit a hitoktatóknak lehet e-mailben eljuttatni. Ez az imaösvény egészen húsvét hétfőig, minden nap, napközben látogatható. A családokat különösen is hívjuk erre az elcsendesedésre!

A virágvasárnapi lelkészi hirdetés erre vonatkozó részét meghallgathatják itt:

Nagyheti-húsvéti istentiszteletek a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben

A három héttel ezelőtt kiadott püspöki körlevél virágvasárnapig írt elő ajánlásokat az istentiszteletek megtartásával és látogatásával kapcsolatban. A héten megjelent az új püspöki ajánlás:

Püspöki pásztorlevél

Mivel a körlevél a nagyhét és a húsvét ünnepével kapcsolatban sem írt lényegi változást, ezért a nagyhéten, hétfőn, kedden, szerdán és nagyszombaton csak a Credo Rádión keresztül lesz igeliturgikus istentiszteletet Szombathelyen. Húsvét hétfőn 10 órakor pedig szintén csak a Credo Rádión keresztül tartanak a lelkészek ifjúsági igeliturgikus istentiszteletet.

A nagyhéten a templomban legközelebb nagycsütörtökön – az úrvacsora szereztetésének ünnepén – lesz este 6 órakor istentisztelet. Nagypénteken 10 órakor tartanak a lelkészek ünnepi istentiszteletet, valamint este 6 órakor passióolvasást – a templomban. Húsvét ünnepén pedig csak 10 órakor lesz ünnepi istentiszteletet az evangélikus templomban.

A gyülekezeti tagoktól azt kérik az egyházközség lelkészei, hogy lehetőség szerint a Credo Rádión keresztül kapcsolódjanak be az ünnepi liturgiába.

A Credo Rádió nagyheti műsorainak időpontjai:

Március 29. hétfő - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 30. kedd - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 31. szerda - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Április 1. nagycsütörtök - 12 és 13 óra között páskavacsora felvételről, valamint 19 és 20 óra között nagycsütörtöki áhítat

Április 2. nagypéntek - 8 órakor nagycsütörtöki istentisztelet felvételről, 14 és 15 óra között nagypénteki istentisztelet, 19 és 20 óra között passióolvasás

Április 3. nagyszombat - 19 és 20 óra között nagyszombati istentisztelet

Április 4. húsvét vasárnap - 8 órakor hajnali istentisztelet felvételről, 14 és 19 órakor húsvéti ünnepi istentisztelet

Április 5. húsvét hétfő - 10 órakor ifjúsági istentisztelet

A templomkertben egy keresztutat állítottak fel a szentesti imaösvényhez hasonlóan. A keresztút stációin rövid elcsendesedések olvashatók, valamint a gyerekek részére rejtvényeket készítettek, amelyek megfejtéseit a hitoktatóknak lehet e-mailben eljuttatni. Ez az imaösvény egészen húsvét hétfőig, minden nap, napközben látogatható. A családokat különösen is hívjuk erre az elcsendesedésre!

A virágvasárnapi lelkészi hirdetés erre vonatkozó részét meghallgathatják itt:

Szerkesztve: 2021. március 28. |

Nagyheti-húsvéti istentiszteletek a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben

A három héttel ezelőtt kiadott püspöki körlevél virágvasárnapig írt elő ajánlásokat az istentiszteletek megtartásával és látogatásával kapcsolatban. A héten megjelent az új püspöki ajánlás:

Püspöki pásztorlevél

Mivel a körlevél a nagyhét és a húsvét ünnepével kapcsolatban sem írt lényegi változást, ezért a nagyhéten, hétfőn, kedden, szerdán és nagyszombaton csak a Credo Rádión keresztül lesz igeliturgikus istentiszteletet Szombathelyen. Húsvét hétfőn 10 órakor pedig szintén csak a Credo Rádión keresztül tartanak a lelkészek ifjúsági igeliturgikus istentiszteletet.

A nagyhéten a templomban legközelebb nagycsütörtökön – az úrvacsora szereztetésének ünnepén – lesz este 6 órakor istentisztelet. Nagypénteken 10 órakor tartanak a lelkészek ünnepi istentiszteletet, valamint este 6 órakor passióolvasást – a templomban. Húsvét ünnepén pedig csak 10 órakor lesz ünnepi istentiszteletet az evangélikus templomban.

A gyülekezeti tagoktól azt kérik az egyházközség lelkészei, hogy lehetőség szerint a Credo Rádión keresztül kapcsolódjanak be az ünnepi liturgiába.

A Credo Rádió nagyheti műsorainak időpontjai:

Március 29. hétfő - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 30. kedd - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 31. szerda - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Április 1. nagycsütörtök - 12 és 13 óra között páskavacsora felvételről, valamint 19 és 20 óra között nagycsütörtöki áhítat

Április 2. nagypéntek - 8 órakor nagycsütörtöki istentisztelet felvételről, 14 és 15 óra között nagypénteki istentisztelet, 19 és 20 óra között passióolvasás

Április 3. nagyszombat - 19 és 20 óra között nagyszombati istentisztelet

Április 4. húsvét vasárnap - 8 órakor hajnali istentisztelet felvételről, 14 és 19 órakor húsvéti ünnepi istentisztelet

Április 5. húsvét hétfő - 10 órakor ifjúsági istentisztelet

A templomkertben egy keresztutat állítottak fel a szentesti imaösvényhez hasonlóan. A keresztút stációin rövid elcsendesedések olvashatók, valamint a gyerekek részére rejtvényeket készítettek, amelyek megfejtéseit a hitoktatóknak lehet e-mailben eljuttatni. Ez az imaösvény egészen húsvét hétfőig, minden nap, napközben látogatható. A családokat különösen is hívjuk erre az elcsendesedésre!

A virágvasárnapi lelkészi hirdetés erre vonatkozó részét meghallgathatják itt:

Nagyheti-húsvéti istentiszteletek a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben

A három héttel ezelőtt kiadott püspöki körlevél virágvasárnapig írt elő ajánlásokat az istentiszteletek megtartásával és látogatásával kapcsolatban. A héten megjelent az új püspöki ajánlás:

Püspöki pásztorlevél

Mivel a körlevél a nagyhét és a húsvét ünnepével kapcsolatban sem írt lényegi változást, ezért a nagyhéten, hétfőn, kedden, szerdán és nagyszombaton csak a Credo Rádión keresztül lesz igeliturgikus istentiszteletet Szombathelyen. Húsvét hétfőn 10 órakor pedig szintén csak a Credo Rádión keresztül tartanak a lelkészek ifjúsági igeliturgikus istentiszteletet.

A nagyhéten a templomban legközelebb nagycsütörtökön – az úrvacsora szereztetésének ünnepén – lesz este 6 órakor istentisztelet. Nagypénteken 10 órakor tartanak a lelkészek ünnepi istentiszteletet, valamint este 6 órakor passióolvasást – a templomban. Húsvét ünnepén pedig csak 10 órakor lesz ünnepi istentiszteletet az evangélikus templomban.

A gyülekezeti tagoktól azt kérik az egyházközség lelkészei, hogy lehetőség szerint a Credo Rádión keresztül kapcsolódjanak be az ünnepi liturgiába.

A Credo Rádió nagyheti műsorainak időpontjai:

Március 29. hétfő - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 30. kedd - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Március 31. szerda - 19 és 20 óra között nagyheti áhítat

Április 1. nagycsütörtök - 12 és 13 óra között páskavacsora felvételről, valamint 19 és 20 óra között nagycsütörtöki áhítat

Április 2. nagypéntek - 8 órakor nagycsütörtöki istentisztelet felvételről, 14 és 15 óra között nagypénteki istentisztelet, 19 és 20 óra között passióolvasás

Április 3. nagyszombat - 19 és 20 óra között nagyszombati istentisztelet

Április 4. húsvét vasárnap - 8 órakor hajnali istentisztelet felvételről, 14 és 19 órakor húsvéti ünnepi istentisztelet

Április 5. húsvét hétfő - 10 órakor ifjúsági istentisztelet

A templomkertben egy keresztutat állítottak fel a szentesti imaösvényhez hasonlóan. A keresztút stációin rövid elcsendesedések olvashatók, valamint a gyerekek részére rejtvényeket készítettek, amelyek megfejtéseit a hitoktatóknak lehet e-mailben eljuttatni. Ez az imaösvény egészen húsvét hétfőig, minden nap, napközben látogatható. A családokat különösen is hívjuk erre az elcsendesedésre!

A virágvasárnapi lelkészi hirdetés erre vonatkozó részét meghallgathatják itt: