Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2019. május 19. |

Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Valóságos evangélikus negyeddé vált a szombathelyi evangélikus templom környéke, hiszen már nemcsak az egyházközség hivatala és a Túróczy Zoltán Szeretetotthon, hanem az egyházközség alapítványának új irodája és a kisközösségi, evangélikus Credo Rádió új stúdiója is a templomtól néhány méterre található, az Óperint utcában.
Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Szöveg: Pusztai Krisztina, fotó: Ádám Eszter

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány elmúlt húsz éves, így a jubileum alkalmából családi napot szerveztek, ennek keretében adták át, és áldották meg az új helyiségeket. Cél, hogy a gyülekezet az eddigieknél is jobban részt vegyen a város életében. A rádió az evangélikus tartalom mellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy foglalkozzon a szombathelyi, Vas megyei történésekkel.


Az alapítvány támogatásra méltó ügyeket, intézményeket, szervezeteket, személyeket karol fel.  Egyre sokrétűbb munkát végez, szükség volt egy külön irodahelyiségre, de az ide betérők megismerkedhetnek a szervezet munkájával is. Az iroda információs központként bekerül a  társadalmi vérkeringésbe- mondta Hutflesz Mihály az alapítvány kuratóriumi elnöke.  
 
 
Az rendezvényt megtisztelte dr. Kecskés Péter, a Miniszterelnökség főosztályvezetője, Buda Annamária, a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai osztályvezetője, valamint Rostáné Piri Magda a Vasi Evangélikus Egyházmegye esperese is. A nap során megalapították a Halasi András díjat, és megtudhatták a résztvevők, hogy a fiatalon elhunyt lelkész írásos munkáiból kiadvány készül, amelyet még idén megjelentet az alapítvány.

A családi nap programjában a hálaadó istentisztelet mellett az alapítvány és a gyülekezet - például a Dr. Bohóc mosolyszolgálat - munkáját bemutató előadások is szerepeltek. A mosolyszolgálat bohócai a szombathelyi és a soproni kórházakban vizitelve csalnak mosolyt rendszeresen a beteg gyermekek és aggódó szüleik arcára. Koncertek, tánc, gyermekfoglalkozások színesítették még az ünnepet. 
 
Műsorainkban hallhatnak még az eseményről részletesebben is!

Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Valóságos evangélikus negyeddé vált a szombathelyi evangélikus templom környéke, hiszen már nemcsak az egyházközség hivatala és a Túróczy Zoltán Szeretetotthon, hanem az egyházközség alapítványának új irodája és a kisközösségi, evangélikus Credo Rádió új stúdiója is a templomtól néhány méterre található, az Óperint utcában.
Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Szöveg: Pusztai Krisztina, fotó: Ádám Eszter

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány elmúlt húsz éves, így a jubileum alkalmából családi napot szerveztek, ennek keretében adták át, és áldották meg az új helyiségeket. Cél, hogy a gyülekezet az eddigieknél is jobban részt vegyen a város életében. A rádió az evangélikus tartalom mellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy foglalkozzon a szombathelyi, Vas megyei történésekkel.


Az alapítvány támogatásra méltó ügyeket, intézményeket, szervezeteket, személyeket karol fel.  Egyre sokrétűbb munkát végez, szükség volt egy külön irodahelyiségre, de az ide betérők megismerkedhetnek a szervezet munkájával is. Az iroda információs központként bekerül a  társadalmi vérkeringésbe- mondta Hutflesz Mihály az alapítvány kuratóriumi elnöke.  
 
 
Az rendezvényt megtisztelte dr. Kecskés Péter, a Miniszterelnökség főosztályvezetője, Buda Annamária, a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai osztályvezetője, valamint Rostáné Piri Magda a Vasi Evangélikus Egyházmegye esperese is. A nap során megalapították a Halasi András díjat, és megtudhatták a résztvevők, hogy a fiatalon elhunyt lelkész írásos munkáiból kiadvány készül, amelyet még idén megjelentet az alapítvány.

A családi nap programjában a hálaadó istentisztelet mellett az alapítvány és a gyülekezet - például a Dr. Bohóc mosolyszolgálat - munkáját bemutató előadások is szerepeltek. A mosolyszolgálat bohócai a szombathelyi és a soproni kórházakban vizitelve csalnak mosolyt rendszeresen a beteg gyermekek és aggódó szüleik arcára. Koncertek, tánc, gyermekfoglalkozások színesítették még az ünnepet. 
 
Műsorainkban hallhatnak még az eseményről részletesebben is!
Szerkesztve: 2019. május 19. |

Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Valóságos evangélikus negyeddé vált a szombathelyi evangélikus templom környéke, hiszen már nemcsak az egyházközség hivatala és a Túróczy Zoltán Szeretetotthon, hanem az egyházközség alapítványának új irodája és a kisközösségi, evangélikus Credo Rádió új stúdiója is a templomtól néhány méterre található, az Óperint utcában.
Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Szöveg: Pusztai Krisztina, fotó: Ádám Eszter

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány elmúlt húsz éves, így a jubileum alkalmából családi napot szerveztek, ennek keretében adták át, és áldották meg az új helyiségeket. Cél, hogy a gyülekezet az eddigieknél is jobban részt vegyen a város életében. A rádió az evangélikus tartalom mellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy foglalkozzon a szombathelyi, Vas megyei történésekkel.


Az alapítvány támogatásra méltó ügyeket, intézményeket, szervezeteket, személyeket karol fel.  Egyre sokrétűbb munkát végez, szükség volt egy külön irodahelyiségre, de az ide betérők megismerkedhetnek a szervezet munkájával is. Az iroda információs központként bekerül a  társadalmi vérkeringésbe- mondta Hutflesz Mihály az alapítvány kuratóriumi elnöke.  
 
 
Az rendezvényt megtisztelte dr. Kecskés Péter, a Miniszterelnökség főosztályvezetője, Buda Annamária, a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai osztályvezetője, valamint Rostáné Piri Magda a Vasi Evangélikus Egyházmegye esperese is. A nap során megalapították a Halasi András díjat, és megtudhatták a résztvevők, hogy a fiatalon elhunyt lelkész írásos munkáiból kiadvány készül, amelyet még idén megjelentet az alapítvány.

A családi nap programjában a hálaadó istentisztelet mellett az alapítvány és a gyülekezet - például a Dr. Bohóc mosolyszolgálat - munkáját bemutató előadások is szerepeltek. A mosolyszolgálat bohócai a szombathelyi és a soproni kórházakban vizitelve csalnak mosolyt rendszeresen a beteg gyermekek és aggódó szüleik arcára. Koncertek, tánc, gyermekfoglalkozások színesítették még az ünnepet. 
 
Műsorainkban hallhatnak még az eseményről részletesebben is!

Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Valóságos evangélikus negyeddé vált a szombathelyi evangélikus templom környéke, hiszen már nemcsak az egyházközség hivatala és a Túróczy Zoltán Szeretetotthon, hanem az egyházközség alapítványának új irodája és a kisközösségi, evangélikus Credo Rádió új stúdiója is a templomtól néhány méterre található, az Óperint utcában.
Közösségben az erő - ünnepeltek a szombathelyi evangélikusok

Szöveg: Pusztai Krisztina, fotó: Ádám Eszter

A Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretetszolgálatáért Alapítvány elmúlt húsz éves, így a jubileum alkalmából családi napot szerveztek, ennek keretében adták át, és áldották meg az új helyiségeket. Cél, hogy a gyülekezet az eddigieknél is jobban részt vegyen a város életében. A rádió az evangélikus tartalom mellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy foglalkozzon a szombathelyi, Vas megyei történésekkel.


Az alapítvány támogatásra méltó ügyeket, intézményeket, szervezeteket, személyeket karol fel.  Egyre sokrétűbb munkát végez, szükség volt egy külön irodahelyiségre, de az ide betérők megismerkedhetnek a szervezet munkájával is. Az iroda információs központként bekerül a  társadalmi vérkeringésbe- mondta Hutflesz Mihály az alapítvány kuratóriumi elnöke.  
 
 
Az rendezvényt megtisztelte dr. Kecskés Péter, a Miniszterelnökség főosztályvezetője, Buda Annamária, a Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai osztályvezetője, valamint Rostáné Piri Magda a Vasi Evangélikus Egyházmegye esperese is. A nap során megalapították a Halasi András díjat, és megtudhatták a résztvevők, hogy a fiatalon elhunyt lelkész írásos munkáiból kiadvány készül, amelyet még idén megjelentet az alapítvány.

A családi nap programjában a hálaadó istentisztelet mellett az alapítvány és a gyülekezet - például a Dr. Bohóc mosolyszolgálat - munkáját bemutató előadások is szerepeltek. A mosolyszolgálat bohócai a szombathelyi és a soproni kórházakban vizitelve csalnak mosolyt rendszeresen a beteg gyermekek és aggódó szüleik arcára. Koncertek, tánc, gyermekfoglalkozások színesítették még az ünnepet. 
 
Műsorainkban hallhatnak még az eseményről részletesebben is!