Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
A Tudomány mai állása c. műsor szerkesztő-műsorvezetője.
Közösség

Erős Vár Podcast

Egyszázalék - 2021

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. október 23. |

Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

Az idén ősszel is volt konfirmációi ünnep a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben. Tizenkilenc fiatal és hat felnőtt adott számot az ünnepet megelőző vizsgán arról, hogy kellőképpen megismerte az evangélikus egyház tanításait, történelmét és felkészült arra, hogy tudatosan vállalja az egyházhoz, gyülekezethez való tartozását.
Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

A konfirmáció szó megerősítést jelent, a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten fiában való hit megerősítését. A szülők és keresztszülők a gyermek megkeresztelésekor vállalják ugyan, hogy hitben nevelik őt, de eljön az idő, amikor a fiatal maga is hitvallást gyakorolhat, s erről számot ad a gyülekezet közösségében. Különösen fontos ünnep ez egy gyülekezet életében, s a családok életében is. Az alkalomról hallhatnak a Credo Rádió műsorán, s képes beszámolót láthatnak az egyházközség oldalán.

Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

Az idén ősszel is volt konfirmációi ünnep a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben. Tizenkilenc fiatal és hat felnőtt adott számot az ünnepet megelőző vizsgán arról, hogy kellőképpen megismerte az evangélikus egyház tanításait, történelmét és felkészült arra, hogy tudatosan vállalja az egyházhoz, gyülekezethez való tartozását.
Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

A konfirmáció szó megerősítést jelent, a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten fiában való hit megerősítését. A szülők és keresztszülők a gyermek megkeresztelésekor vállalják ugyan, hogy hitben nevelik őt, de eljön az idő, amikor a fiatal maga is hitvallást gyakorolhat, s erről számot ad a gyülekezet közösségében. Különösen fontos ünnep ez egy gyülekezet életében, s a családok életében is. Az alkalomról hallhatnak a Credo Rádió műsorán, s képes beszámolót láthatnak az egyházközség oldalán.

Szerkesztve: 2020. október 23. |

Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

Az idén ősszel is volt konfirmációi ünnep a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben. Tizenkilenc fiatal és hat felnőtt adott számot az ünnepet megelőző vizsgán arról, hogy kellőképpen megismerte az evangélikus egyház tanításait, történelmét és felkészült arra, hogy tudatosan vállalja az egyházhoz, gyülekezethez való tartozását.
Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

A konfirmáció szó megerősítést jelent, a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten fiában való hit megerősítését. A szülők és keresztszülők a gyermek megkeresztelésekor vállalják ugyan, hogy hitben nevelik őt, de eljön az idő, amikor a fiatal maga is hitvallást gyakorolhat, s erről számot ad a gyülekezet közösségében. Különösen fontos ünnep ez egy gyülekezet életében, s a családok életében is. Az alkalomról hallhatnak a Credo Rádió műsorán, s képes beszámolót láthatnak az egyházközség oldalán.

Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

Az idén ősszel is volt konfirmációi ünnep a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben. Tizenkilenc fiatal és hat felnőtt adott számot az ünnepet megelőző vizsgán arról, hogy kellőképpen megismerte az evangélikus egyház tanításait, történelmét és felkészült arra, hogy tudatosan vállalja az egyházhoz, gyülekezethez való tartozását.
Konfirmációi ünnep volt az evangélikus gyülekezetben

A konfirmáció szó megerősítést jelent, a Szentlélektől kérjük a Jézusban, mint Isten fiában való hit megerősítését. A szülők és keresztszülők a gyermek megkeresztelésekor vállalják ugyan, hogy hitben nevelik őt, de eljön az idő, amikor a fiatal maga is hitvallást gyakorolhat, s erről számot ad a gyülekezet közösségében. Különösen fontos ünnep ez egy gyülekezet életében, s a családok életében is. Az alkalomról hallhatnak a Credo Rádió műsorán, s képes beszámolót láthatnak az egyházközség oldalán.