Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
szerkesztő, műsorvezető
Közösség

Erős Vár Podcast

Lélekkel ismerettel

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. június 26. |

Keresztelő János ünnep

Június 24-e Keresztelő János ünnepe, amelyet a keresztény egyházak egységesen számon tartanak. Személye fontos helyet foglal el az üdvösségtörténetben. Ő az utolsó próféta
Keresztelő János ünnep

Szép skandináv szokás, hogy június 24-én, késő délután a gyülekezet tagjai kerti partin együtt étkeznek, beszélgetnek, majd éjfélkor az erdőben vagy tengerparton máglyát gyújtanak, körbeállják, egyházi énekeket énekelnek, és imádkoznak.

Ez a nap tradicionálisan a „János-lovagok" ünnepe is, ezért a mai utódok - a Máltai és a Johannita Lovagrend tagjai - istentiszteletekkel és lovagi napokkal ünnepelnek szerte a világban. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközséget két johannita lovag vezeti, Gregersen-Labossa György parókus lelkész és Bánfi Péter, az egyházközség felügyelője.

A szombathelyi evangélikus templomban Keresztelő János ünnepén istentiszteletet tartottak. A templomi alkalom után a cserkészek, az ifjúsági csoport és a Ten Sing Savariae tagjai, konfirmandusok összegyűltek közös vacsorára, majd elsétáltak a parkerdőbe, ahol tüzet gyújtottak, beszélgettek, közösen imádkoztak, és énekeltek.

Az istentisztelet felvételét hallhatják:

 

Keresztelő János ünnep

Június 24-e Keresztelő János ünnepe, amelyet a keresztény egyházak egységesen számon tartanak. Személye fontos helyet foglal el az üdvösségtörténetben. Ő az utolsó próféta
Keresztelő János ünnep

Szép skandináv szokás, hogy június 24-én, késő délután a gyülekezet tagjai kerti partin együtt étkeznek, beszélgetnek, majd éjfélkor az erdőben vagy tengerparton máglyát gyújtanak, körbeállják, egyházi énekeket énekelnek, és imádkoznak.

Ez a nap tradicionálisan a „János-lovagok" ünnepe is, ezért a mai utódok - a Máltai és a Johannita Lovagrend tagjai - istentiszteletekkel és lovagi napokkal ünnepelnek szerte a világban. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközséget két johannita lovag vezeti, Gregersen-Labossa György parókus lelkész és Bánfi Péter, az egyházközség felügyelője.

A szombathelyi evangélikus templomban Keresztelő János ünnepén istentiszteletet tartottak. A templomi alkalom után a cserkészek, az ifjúsági csoport és a Ten Sing Savariae tagjai, konfirmandusok összegyűltek közös vacsorára, majd elsétáltak a parkerdőbe, ahol tüzet gyújtottak, beszélgettek, közösen imádkoztak, és énekeltek.

Az istentisztelet felvételét hallhatják:

 

Szerkesztve: 2020. június 26. |

Keresztelő János ünnep

Június 24-e Keresztelő János ünnepe, amelyet a keresztény egyházak egységesen számon tartanak. Személye fontos helyet foglal el az üdvösségtörténetben. Ő az utolsó próféta
Keresztelő János ünnep

Szép skandináv szokás, hogy június 24-én, késő délután a gyülekezet tagjai kerti partin együtt étkeznek, beszélgetnek, majd éjfélkor az erdőben vagy tengerparton máglyát gyújtanak, körbeállják, egyházi énekeket énekelnek, és imádkoznak.

Ez a nap tradicionálisan a „János-lovagok" ünnepe is, ezért a mai utódok - a Máltai és a Johannita Lovagrend tagjai - istentiszteletekkel és lovagi napokkal ünnepelnek szerte a világban. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközséget két johannita lovag vezeti, Gregersen-Labossa György parókus lelkész és Bánfi Péter, az egyházközség felügyelője.

A szombathelyi evangélikus templomban Keresztelő János ünnepén istentiszteletet tartottak. A templomi alkalom után a cserkészek, az ifjúsági csoport és a Ten Sing Savariae tagjai, konfirmandusok összegyűltek közös vacsorára, majd elsétáltak a parkerdőbe, ahol tüzet gyújtottak, beszélgettek, közösen imádkoztak, és énekeltek.

Az istentisztelet felvételét hallhatják:

 

Keresztelő János ünnep

Június 24-e Keresztelő János ünnepe, amelyet a keresztény egyházak egységesen számon tartanak. Személye fontos helyet foglal el az üdvösségtörténetben. Ő az utolsó próféta
Keresztelő János ünnep

Szép skandináv szokás, hogy június 24-én, késő délután a gyülekezet tagjai kerti partin együtt étkeznek, beszélgetnek, majd éjfélkor az erdőben vagy tengerparton máglyát gyújtanak, körbeállják, egyházi énekeket énekelnek, és imádkoznak.

Ez a nap tradicionálisan a „János-lovagok" ünnepe is, ezért a mai utódok - a Máltai és a Johannita Lovagrend tagjai - istentiszteletekkel és lovagi napokkal ünnepelnek szerte a világban. A Szombathelyi Evangélikus Egyházközséget két johannita lovag vezeti, Gregersen-Labossa György parókus lelkész és Bánfi Péter, az egyházközség felügyelője.

A szombathelyi evangélikus templomban Keresztelő János ünnepén istentiszteletet tartottak. A templomi alkalom után a cserkészek, az ifjúsági csoport és a Ten Sing Savariae tagjai, konfirmandusok összegyűltek közös vacsorára, majd elsétáltak a parkerdőbe, ahol tüzet gyújtottak, beszélgettek, közösen imádkoztak, és énekeltek.

Az istentisztelet felvételét hallhatják: