Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
Szerkesztő, műsorvezető
Közösség

Erős Vár Podcast

Lélekkel ismerettel

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. szeptember 03. |

Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Hálaadó istentiszteletet tartottak augusztus 30-án a szombathelyi evangélikus gyülekezetben a templom felszentelésének 124. évfordulója alkalmából. Egyúttal 24 évi szolgálat után búcsúzott a gyülekezettől Gregersen-Labossa György parókus lelkész.
Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Szöveg: vaol.hu

A hála és a köszönet szavait tolmácsolta a presbitérium, a püspökmolnári fília, a Reményik-iskola, a férfi kör, a Vox Savariae Ökumenikus Vegyeskar és a kaufbeureni testvérgyülekezet képviselője. Az istentisztelet után a hívek a templomkertbe vonultak, ahol Gregersen-Labossa György a gyülekezeti tagokkal együtt egy magyar tölgyfát ültetett el huszonnégy év papi szolgálata emlékére. A fánál elhelyezett táblára egy Illyés Gyula-idézetet véstek: „A szél kihívásaira a fa gyökereivel válaszol.”

Az ünnepi alkalom szeretevendégséggel zárult az egyházközség udvarán, Gregersen-Labossa Györgytől nagyon sokan szerettek volna elköszönni személyesen is. A Credo Rádió is ott járt az eseményen, a helyszínen készült interjúinkat Diakónia hangja című műsorunkban hallhatták, most 3 részletben közzé tesszük:

Fotók: Mihácsi Teodóra, Ádám Eszter

Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Hálaadó istentiszteletet tartottak augusztus 30-án a szombathelyi evangélikus gyülekezetben a templom felszentelésének 124. évfordulója alkalmából. Egyúttal 24 évi szolgálat után búcsúzott a gyülekezettől Gregersen-Labossa György parókus lelkész.
Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Szöveg: vaol.hu

A hála és a köszönet szavait tolmácsolta a presbitérium, a püspökmolnári fília, a Reményik-iskola, a férfi kör, a Vox Savariae Ökumenikus Vegyeskar és a kaufbeureni testvérgyülekezet képviselője. Az istentisztelet után a hívek a templomkertbe vonultak, ahol Gregersen-Labossa György a gyülekezeti tagokkal együtt egy magyar tölgyfát ültetett el huszonnégy év papi szolgálata emlékére. A fánál elhelyezett táblára egy Illyés Gyula-idézetet véstek: „A szél kihívásaira a fa gyökereivel válaszol.”

Az ünnepi alkalom szeretevendégséggel zárult az egyházközség udvarán, Gregersen-Labossa Györgytől nagyon sokan szerettek volna elköszönni személyesen is. A Credo Rádió is ott járt az eseményen, a helyszínen készült interjúinkat Diakónia hangja című műsorunkban hallhatták, most 3 részletben közzé tesszük:

Fotók: Mihácsi Teodóra, Ádám Eszter

Szerkesztve: 2020. szeptember 03. |

Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Hálaadó istentiszteletet tartottak augusztus 30-án a szombathelyi evangélikus gyülekezetben a templom felszentelésének 124. évfordulója alkalmából. Egyúttal 24 évi szolgálat után búcsúzott a gyülekezettől Gregersen-Labossa György parókus lelkész.
Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Szöveg: vaol.hu

A hála és a köszönet szavait tolmácsolta a presbitérium, a püspökmolnári fília, a Reményik-iskola, a férfi kör, a Vox Savariae Ökumenikus Vegyeskar és a kaufbeureni testvérgyülekezet képviselője. Az istentisztelet után a hívek a templomkertbe vonultak, ahol Gregersen-Labossa György a gyülekezeti tagokkal együtt egy magyar tölgyfát ültetett el huszonnégy év papi szolgálata emlékére. A fánál elhelyezett táblára egy Illyés Gyula-idézetet véstek: „A szél kihívásaira a fa gyökereivel válaszol.”

Az ünnepi alkalom szeretevendégséggel zárult az egyházközség udvarán, Gregersen-Labossa Györgytől nagyon sokan szerettek volna elköszönni személyesen is. A Credo Rádió is ott járt az eseményen, a helyszínen készült interjúinkat Diakónia hangja című műsorunkban hallhatták, most 3 részletben közzé tesszük:

Fotók: Mihácsi Teodóra, Ádám Eszter

Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Hálaadó istentiszteletet tartottak augusztus 30-án a szombathelyi evangélikus gyülekezetben a templom felszentelésének 124. évfordulója alkalmából. Egyúttal 24 évi szolgálat után búcsúzott a gyülekezettől Gregersen-Labossa György parókus lelkész.
Hálaadó istentiszteleten búcsúzott Gregersen-Labossa György

Szöveg: vaol.hu

A hála és a köszönet szavait tolmácsolta a presbitérium, a püspökmolnári fília, a Reményik-iskola, a férfi kör, a Vox Savariae Ökumenikus Vegyeskar és a kaufbeureni testvérgyülekezet képviselője. Az istentisztelet után a hívek a templomkertbe vonultak, ahol Gregersen-Labossa György a gyülekezeti tagokkal együtt egy magyar tölgyfát ültetett el huszonnégy év papi szolgálata emlékére. A fánál elhelyezett táblára egy Illyés Gyula-idézetet véstek: „A szél kihívásaira a fa gyökereivel válaszol.”

Az ünnepi alkalom szeretevendégséggel zárult az egyházközség udvarán, Gregersen-Labossa Györgytől nagyon sokan szerettek volna elköszönni személyesen is. A Credo Rádió is ott járt az eseményen, a helyszínen készült interjúinkat Diakónia hangja című műsorunkban hallhatták, most 3 részletben közzé tesszük:

Fotók: Mihácsi Teodóra, Ádám Eszter