Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
szerkesztő, műsorvezető
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2019. július 31. |

Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Nógrád megyét és a közeli határon túli területeket járta be a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség csoportja az idei gyülekezeti kiránduláson.
Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Első úticél Vác városa volt, ahol az Apor Vilmos Katolikus Főiskola kollégiuma adott otthont a gyülekezet tagjainak. A szállás elfoglalása után városnézésre indult a csapat. Elsőként a Székesegyházat nézték meg, majd a város Fő terét bejárva ismerhették meg a nevezetes épületeket, tereket. Ellátogattak a Tragor Ignác Múzeumba, ahol Memento Mori elnevezésű állandó kiállítást nézték meg. 1994-ben a Domonkos templom helyreállítása során bukkantak az építők egy 150 évvel ezelőtti kripta befalazott lejáratára, ahol 262 díszített koporsót találtak. Bennük a külöleges klímának köszönhetően a 18-19. században elhunyt váci polgárok mumifikálódott maradványai pihentek - e tárlatot tekinthette meg a gyülekezet. Ezt követően a váci Székesegyházi Kincstárba látogattak, ahol az egyházmegyei gyűjteményt nézték meg, s ismerték meg történetüket. Az első estét az evangélikus templomban zárták áhítattal, ahol Detre János lelkész bemutatta a váci gyülekezet történetét.

A kirándulás második napján Alsósztregovára indult a csapat. Útközben Mihácsi Gáborné Emma ismertette Madách Imre életútját, majd megnézték az alsósztregovai templomot, s megkoszorúzták Madách sírját. Innen Mikszáthfalvára vezetett az útjuk, ahol megnézték a Mikszáth Emlékházat. A tárlatvezetés során sok új ismerettel gazdagodhattak, majd Balassagyarmatra indult a csapat. Itt Bartha István lelkész  mutatta be a templomot, s mesélt a gyülekezeti munkáról. Ebéd után a Bánki-tó környékén, festői környezetben kapcsolódtak ki a kirándulók, majd a váci éjszakai életbe is belekóstoltak.

Vasárnap a legéndi gyülekezettel közös istentiszteleten vehettek részt, ahol Gregersen-Labossa György Lukács evangéliuma alapján hirdette Isten igéjét. Magyar Tamás lelkész az istentisztelet keretében mutatta be a gyülekezeti életet, majd együtt köszönthették a júliusban született legéndi és szombathelyi gyülekezeti tagokat. Az ünnepi alkalom után a legéndiek vendégszeretetét élvezhette a kiránduló csapat, majd ellátogattak Káldy Miklós, a legéndi gyülekezet egykori felügyelőjének, a szombathelyi lelkész felmenőjének sírjához. Az ő nagylelkűségéről több ízben is hallhatott már a csoport az útjuk során. A legéndi látogatásról olvashatnak az evangelikus.hu oldalon is.

Az út végén Csesztvére, a Madách Emlékházba látogattak a kirándulók, majd megtekintétték a közeli Szent Márton Templomot. A túráról képgalériát láthanak az egyházközség honlapján.

A gyülekezeti kirándulásról beszámolókat, előadásokat is hallhatnak műsorainkban! Tartsanak velünk az FM 98,8-n!

Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Nógrád megyét és a közeli határon túli területeket járta be a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség csoportja az idei gyülekezeti kiránduláson.
Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Első úticél Vác városa volt, ahol az Apor Vilmos Katolikus Főiskola kollégiuma adott otthont a gyülekezet tagjainak. A szállás elfoglalása után városnézésre indult a csapat. Elsőként a Székesegyházat nézték meg, majd a város Fő terét bejárva ismerhették meg a nevezetes épületeket, tereket. Ellátogattak a Tragor Ignác Múzeumba, ahol Memento Mori elnevezésű állandó kiállítást nézték meg. 1994-ben a Domonkos templom helyreállítása során bukkantak az építők egy 150 évvel ezelőtti kripta befalazott lejáratára, ahol 262 díszített koporsót találtak. Bennük a külöleges klímának köszönhetően a 18-19. században elhunyt váci polgárok mumifikálódott maradványai pihentek - e tárlatot tekinthette meg a gyülekezet. Ezt követően a váci Székesegyházi Kincstárba látogattak, ahol az egyházmegyei gyűjteményt nézték meg, s ismerték meg történetüket. Az első estét az evangélikus templomban zárták áhítattal, ahol Detre János lelkész bemutatta a váci gyülekezet történetét.

A kirándulás második napján Alsósztregovára indult a csapat. Útközben Mihácsi Gáborné Emma ismertette Madách Imre életútját, majd megnézték az alsósztregovai templomot, s megkoszorúzták Madách sírját. Innen Mikszáthfalvára vezetett az útjuk, ahol megnézték a Mikszáth Emlékházat. A tárlatvezetés során sok új ismerettel gazdagodhattak, majd Balassagyarmatra indult a csapat. Itt Bartha István lelkész  mutatta be a templomot, s mesélt a gyülekezeti munkáról. Ebéd után a Bánki-tó környékén, festői környezetben kapcsolódtak ki a kirándulók, majd a váci éjszakai életbe is belekóstoltak.

Vasárnap a legéndi gyülekezettel közös istentiszteleten vehettek részt, ahol Gregersen-Labossa György Lukács evangéliuma alapján hirdette Isten igéjét. Magyar Tamás lelkész az istentisztelet keretében mutatta be a gyülekezeti életet, majd együtt köszönthették a júliusban született legéndi és szombathelyi gyülekezeti tagokat. Az ünnepi alkalom után a legéndiek vendégszeretetét élvezhette a kiránduló csapat, majd ellátogattak Káldy Miklós, a legéndi gyülekezet egykori felügyelőjének, a szombathelyi lelkész felmenőjének sírjához. Az ő nagylelkűségéről több ízben is hallhatott már a csoport az útjuk során. A legéndi látogatásról olvashatnak az evangelikus.hu oldalon is.

Az út végén Csesztvére, a Madách Emlékházba látogattak a kirándulók, majd megtekintétték a közeli Szent Márton Templomot. A túráról képgalériát láthanak az egyházközség honlapján.

A gyülekezeti kirándulásról beszámolókat, előadásokat is hallhatnak műsorainkban! Tartsanak velünk az FM 98,8-n!

Szerkesztve: 2019. július 31. |

Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Nógrád megyét és a közeli határon túli területeket járta be a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség csoportja az idei gyülekezeti kiránduláson.
Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Első úticél Vác városa volt, ahol az Apor Vilmos Katolikus Főiskola kollégiuma adott otthont a gyülekezet tagjainak. A szállás elfoglalása után városnézésre indult a csapat. Elsőként a Székesegyházat nézték meg, majd a város Fő terét bejárva ismerhették meg a nevezetes épületeket, tereket. Ellátogattak a Tragor Ignác Múzeumba, ahol Memento Mori elnevezésű állandó kiállítást nézték meg. 1994-ben a Domonkos templom helyreállítása során bukkantak az építők egy 150 évvel ezelőtti kripta befalazott lejáratára, ahol 262 díszített koporsót találtak. Bennük a külöleges klímának köszönhetően a 18-19. században elhunyt váci polgárok mumifikálódott maradványai pihentek - e tárlatot tekinthette meg a gyülekezet. Ezt követően a váci Székesegyházi Kincstárba látogattak, ahol az egyházmegyei gyűjteményt nézték meg, s ismerték meg történetüket. Az első estét az evangélikus templomban zárták áhítattal, ahol Detre János lelkész bemutatta a váci gyülekezet történetét.

A kirándulás második napján Alsósztregovára indult a csapat. Útközben Mihácsi Gáborné Emma ismertette Madách Imre életútját, majd megnézték az alsósztregovai templomot, s megkoszorúzták Madách sírját. Innen Mikszáthfalvára vezetett az útjuk, ahol megnézték a Mikszáth Emlékházat. A tárlatvezetés során sok új ismerettel gazdagodhattak, majd Balassagyarmatra indult a csapat. Itt Bartha István lelkész  mutatta be a templomot, s mesélt a gyülekezeti munkáról. Ebéd után a Bánki-tó környékén, festői környezetben kapcsolódtak ki a kirándulók, majd a váci éjszakai életbe is belekóstoltak.

Vasárnap a legéndi gyülekezettel közös istentiszteleten vehettek részt, ahol Gregersen-Labossa György Lukács evangéliuma alapján hirdette Isten igéjét. Magyar Tamás lelkész az istentisztelet keretében mutatta be a gyülekezeti életet, majd együtt köszönthették a júliusban született legéndi és szombathelyi gyülekezeti tagokat. Az ünnepi alkalom után a legéndiek vendégszeretetét élvezhette a kiránduló csapat, majd ellátogattak Káldy Miklós, a legéndi gyülekezet egykori felügyelőjének, a szombathelyi lelkész felmenőjének sírjához. Az ő nagylelkűségéről több ízben is hallhatott már a csoport az útjuk során. A legéndi látogatásról olvashatnak az evangelikus.hu oldalon is.

Az út végén Csesztvére, a Madách Emlékházba látogattak a kirándulók, majd megtekintétték a közeli Szent Márton Templomot. A túráról képgalériát láthanak az egyházközség honlapján.

A gyülekezeti kirándulásról beszámolókat, előadásokat is hallhatnak műsorainkban! Tartsanak velünk az FM 98,8-n!

Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Nógrád megyét és a közeli határon túli területeket járta be a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség csoportja az idei gyülekezeti kiránduláson.
Gyülekezeti kirándulás Nógrád megyében

Első úticél Vác városa volt, ahol az Apor Vilmos Katolikus Főiskola kollégiuma adott otthont a gyülekezet tagjainak. A szállás elfoglalása után városnézésre indult a csapat. Elsőként a Székesegyházat nézték meg, majd a város Fő terét bejárva ismerhették meg a nevezetes épületeket, tereket. Ellátogattak a Tragor Ignác Múzeumba, ahol Memento Mori elnevezésű állandó kiállítást nézték meg. 1994-ben a Domonkos templom helyreállítása során bukkantak az építők egy 150 évvel ezelőtti kripta befalazott lejáratára, ahol 262 díszített koporsót találtak. Bennük a külöleges klímának köszönhetően a 18-19. században elhunyt váci polgárok mumifikálódott maradványai pihentek - e tárlatot tekinthette meg a gyülekezet. Ezt követően a váci Székesegyházi Kincstárba látogattak, ahol az egyházmegyei gyűjteményt nézték meg, s ismerték meg történetüket. Az első estét az evangélikus templomban zárták áhítattal, ahol Detre János lelkész bemutatta a váci gyülekezet történetét.

A kirándulás második napján Alsósztregovára indult a csapat. Útközben Mihácsi Gáborné Emma ismertette Madách Imre életútját, majd megnézték az alsósztregovai templomot, s megkoszorúzták Madách sírját. Innen Mikszáthfalvára vezetett az útjuk, ahol megnézték a Mikszáth Emlékházat. A tárlatvezetés során sok új ismerettel gazdagodhattak, majd Balassagyarmatra indult a csapat. Itt Bartha István lelkész  mutatta be a templomot, s mesélt a gyülekezeti munkáról. Ebéd után a Bánki-tó környékén, festői környezetben kapcsolódtak ki a kirándulók, majd a váci éjszakai életbe is belekóstoltak.

Vasárnap a legéndi gyülekezettel közös istentiszteleten vehettek részt, ahol Gregersen-Labossa György Lukács evangéliuma alapján hirdette Isten igéjét. Magyar Tamás lelkész az istentisztelet keretében mutatta be a gyülekezeti életet, majd együtt köszönthették a júliusban született legéndi és szombathelyi gyülekezeti tagokat. Az ünnepi alkalom után a legéndiek vendégszeretetét élvezhette a kiránduló csapat, majd ellátogattak Káldy Miklós, a legéndi gyülekezet egykori felügyelőjének, a szombathelyi lelkész felmenőjének sírjához. Az ő nagylelkűségéről több ízben is hallhatott már a csoport az útjuk során. A legéndi látogatásról olvashatnak az evangelikus.hu oldalon is.

Az út végén Csesztvére, a Madách Emlékházba látogattak a kirándulók, majd megtekintétték a közeli Szent Márton Templomot. A túráról képgalériát láthanak az egyházközség honlapján.

A gyülekezeti kirándulásról beszámolókat, előadásokat is hallhatnak műsorainkban! Tartsanak velünk az FM 98,8-n!