Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
Szerkesztő, műsorvezető
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. július 25. |

Gregersen-Labossa György távozik az evangélikus gyülekezet éléről

Huszonnégy év szolgálat után augusztus 31-én lemond lelkészi állásáról Gregersen-Labossa György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség parókus lelkésze. Ebből az alkalomból kértük, röviden összegezze pályáját és azt is, milyen feladatok szólítják el a szombathelyi gyülekezettől. - olvasható a vaol.hu oldalon.

A tatabányai illetőségű, akkor frissen felszentelt lelkészt D. Szebik Imre püspök 1996-ban rendelte ki kápláni feladatok ellátására Szombathelyre, ahol az előző lelkész nyugdíjazása és a sikertelen választás miatt ellátatlanul maradt a parókia. A hívek megkedvelték, és a két évvel későbbi lelkészvizsgája után meghívták őt parókusnak.

A sokak által „menedzser típusú papnak” is nevezett (önmagát újszövetségi értelemben inkább sáfárnak nevező) Gregersen-Labossa György munkásságát nehéz néhány mondatban összefoglalni. Lelkész édesapja és nagyapja példáján nevelődve kezdettől a rendszerszemléletű egyházépítés volt a teológiai alapelve. Eszerint mindennek a középpontjában Krisztus és az úrvacsora közössége áll, és ezt az üzenetet kell minél szélesebb körhöz eljuttatni. De a hívő embernek feladata az is, hogy tevőlegesen tegyen a közösségért.

Ennek a gyakorlati teológiának a szellemétől áthatva önkéntesek, kis közösségek, civil szervezetek és intézmények olyan hálózatát építette fel, amelynek ma már komoly társadalmi súlya van a megyeszékhely életében.

Tovább a teljes cikkre - vaol.hu

Gregersen-Labossa György távozik az evangélikus gyülekezet éléről

Huszonnégy év szolgálat után augusztus 31-én lemond lelkészi állásáról Gregersen-Labossa György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség parókus lelkésze. Ebből az alkalomból kértük, röviden összegezze pályáját és azt is, milyen feladatok szólítják el a szombathelyi gyülekezettől. - olvasható a vaol.hu oldalon.

A tatabányai illetőségű, akkor frissen felszentelt lelkészt D. Szebik Imre püspök 1996-ban rendelte ki kápláni feladatok ellátására Szombathelyre, ahol az előző lelkész nyugdíjazása és a sikertelen választás miatt ellátatlanul maradt a parókia. A hívek megkedvelték, és a két évvel későbbi lelkészvizsgája után meghívták őt parókusnak.

A sokak által „menedzser típusú papnak” is nevezett (önmagát újszövetségi értelemben inkább sáfárnak nevező) Gregersen-Labossa György munkásságát nehéz néhány mondatban összefoglalni. Lelkész édesapja és nagyapja példáján nevelődve kezdettől a rendszerszemléletű egyházépítés volt a teológiai alapelve. Eszerint mindennek a középpontjában Krisztus és az úrvacsora közössége áll, és ezt az üzenetet kell minél szélesebb körhöz eljuttatni. De a hívő embernek feladata az is, hogy tevőlegesen tegyen a közösségért.

Ennek a gyakorlati teológiának a szellemétől áthatva önkéntesek, kis közösségek, civil szervezetek és intézmények olyan hálózatát építette fel, amelynek ma már komoly társadalmi súlya van a megyeszékhely életében.

Tovább a teljes cikkre - vaol.hu

Szerkesztve: 2020. július 25. |

Gregersen-Labossa György távozik az evangélikus gyülekezet éléről

Huszonnégy év szolgálat után augusztus 31-én lemond lelkészi állásáról Gregersen-Labossa György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség parókus lelkésze. Ebből az alkalomból kértük, röviden összegezze pályáját és azt is, milyen feladatok szólítják el a szombathelyi gyülekezettől. - olvasható a vaol.hu oldalon.

A tatabányai illetőségű, akkor frissen felszentelt lelkészt D. Szebik Imre püspök 1996-ban rendelte ki kápláni feladatok ellátására Szombathelyre, ahol az előző lelkész nyugdíjazása és a sikertelen választás miatt ellátatlanul maradt a parókia. A hívek megkedvelték, és a két évvel későbbi lelkészvizsgája után meghívták őt parókusnak.

A sokak által „menedzser típusú papnak” is nevezett (önmagát újszövetségi értelemben inkább sáfárnak nevező) Gregersen-Labossa György munkásságát nehéz néhány mondatban összefoglalni. Lelkész édesapja és nagyapja példáján nevelődve kezdettől a rendszerszemléletű egyházépítés volt a teológiai alapelve. Eszerint mindennek a középpontjában Krisztus és az úrvacsora közössége áll, és ezt az üzenetet kell minél szélesebb körhöz eljuttatni. De a hívő embernek feladata az is, hogy tevőlegesen tegyen a közösségért.

Ennek a gyakorlati teológiának a szellemétől áthatva önkéntesek, kis közösségek, civil szervezetek és intézmények olyan hálózatát építette fel, amelynek ma már komoly társadalmi súlya van a megyeszékhely életében.

Tovább a teljes cikkre - vaol.hu

Gregersen-Labossa György távozik az evangélikus gyülekezet éléről

Huszonnégy év szolgálat után augusztus 31-én lemond lelkészi állásáról Gregersen-Labossa György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség parókus lelkésze. Ebből az alkalomból kértük, röviden összegezze pályáját és azt is, milyen feladatok szólítják el a szombathelyi gyülekezettől. - olvasható a vaol.hu oldalon.

A tatabányai illetőségű, akkor frissen felszentelt lelkészt D. Szebik Imre püspök 1996-ban rendelte ki kápláni feladatok ellátására Szombathelyre, ahol az előző lelkész nyugdíjazása és a sikertelen választás miatt ellátatlanul maradt a parókia. A hívek megkedvelték, és a két évvel későbbi lelkészvizsgája után meghívták őt parókusnak.

A sokak által „menedzser típusú papnak” is nevezett (önmagát újszövetségi értelemben inkább sáfárnak nevező) Gregersen-Labossa György munkásságát nehéz néhány mondatban összefoglalni. Lelkész édesapja és nagyapja példáján nevelődve kezdettől a rendszerszemléletű egyházépítés volt a teológiai alapelve. Eszerint mindennek a középpontjában Krisztus és az úrvacsora közössége áll, és ezt az üzenetet kell minél szélesebb körhöz eljuttatni. De a hívő embernek feladata az is, hogy tevőlegesen tegyen a közösségért.

Ennek a gyakorlati teológiának a szellemétől áthatva önkéntesek, kis közösségek, civil szervezetek és intézmények olyan hálózatát építette fel, amelynek ma már komoly társadalmi súlya van a megyeszékhely életében.

Tovább a teljes cikkre - vaol.hu