Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Közösség

Erős Vár Podcast

Egyszázalék - 2021

Halasi András lelkész blogja
Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2020. október 23. |

Diakóniai díjak átadása

Diakóniai díjakat adtak át a vasárnapi istentiszteleten az evangélikus templomban.
Diakóniai díjak átadása
A Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai szolgálata a Deák téri evangélikus templomban minden év szeptember 25-én, Sztehlo Gábor evangélikus lelkész születésnapján megtartotta a Diakónia ünnepét. A Diakónia napja hagyományosan ünnepi istentisztelettel egybekötött több százfős rendezvény, amelyen az evangélikus diakóniai szolgálat önkéntesekkel, dolgozókkal és az általuk gondozottakkal együtt ad hálát az Istentől kapott szolgálatért. Az idei alkalom a járványhelyzet miatt nem valósulhatott meg a megszokott formában, a megemlékezés azonban – szabadtéren, a vonatkozó szabályok betartásával –nem maradhatott el. Sztehlo Gábor sírjánál gyülekeztek az emlékezők.
A Diakónia napján minden évben díjazzák az év diakóniai munkatársait, szponzorait és diakóniai önkénteseit, az idei díjazottakról is meghozta döntését a Diakóniai Bizottság. A díjak jelentős része a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerületbe került. A közelmúltban Szombathelyen adott át elismeréseket Kelemen Anna Gyöngy, a Diakóniai Osztály vezetője és Gregersen-Labossa György, a Diakóniai Bizottság elnöke.
"Az év diakóniai munkatársa" díjat vehetett át Schwahofer Péter, a Kőszegi Evangélikus Szeretetotthon gazdasági vezetője.
"Az év diakóniai szponzora" díjban részesült Halász Mária, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség tagja.
" Az év diakóniai önkéntese" lett Mihácsi Gábor, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség gondnoka, a helyi férfikör tagja.
Szívből gratulálunk a díjazottaknak, Isten áldása legyen további önzetlen munkájukon!
Az ünnepségről készült összeállításunkat Diakónia hangja című műsorunk vasárnapi ismétlésében is hallhatják, október 25-én 16 óra után.
 
Fotók: Nagy-Deák József

Diakóniai díjak átadása

Diakóniai díjakat adtak át a vasárnapi istentiszteleten az evangélikus templomban.
Diakóniai díjak átadása
A Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai szolgálata a Deák téri evangélikus templomban minden év szeptember 25-én, Sztehlo Gábor evangélikus lelkész születésnapján megtartotta a Diakónia ünnepét. A Diakónia napja hagyományosan ünnepi istentisztelettel egybekötött több százfős rendezvény, amelyen az evangélikus diakóniai szolgálat önkéntesekkel, dolgozókkal és az általuk gondozottakkal együtt ad hálát az Istentől kapott szolgálatért. Az idei alkalom a járványhelyzet miatt nem valósulhatott meg a megszokott formában, a megemlékezés azonban – szabadtéren, a vonatkozó szabályok betartásával –nem maradhatott el. Sztehlo Gábor sírjánál gyülekeztek az emlékezők.
A Diakónia napján minden évben díjazzák az év diakóniai munkatársait, szponzorait és diakóniai önkénteseit, az idei díjazottakról is meghozta döntését a Diakóniai Bizottság. A díjak jelentős része a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerületbe került. A közelmúltban Szombathelyen adott át elismeréseket Kelemen Anna Gyöngy, a Diakóniai Osztály vezetője és Gregersen-Labossa György, a Diakóniai Bizottság elnöke.
"Az év diakóniai munkatársa" díjat vehetett át Schwahofer Péter, a Kőszegi Evangélikus Szeretetotthon gazdasági vezetője.
"Az év diakóniai szponzora" díjban részesült Halász Mária, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség tagja.
" Az év diakóniai önkéntese" lett Mihácsi Gábor, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség gondnoka, a helyi férfikör tagja.
Szívből gratulálunk a díjazottaknak, Isten áldása legyen további önzetlen munkájukon!
Az ünnepségről készült összeállításunkat Diakónia hangja című műsorunk vasárnapi ismétlésében is hallhatják, október 25-én 16 óra után.
 
Fotók: Nagy-Deák József
Szerkesztve: 2020. október 23. |

Diakóniai díjak átadása

Diakóniai díjakat adtak át a vasárnapi istentiszteleten az evangélikus templomban.
Diakóniai díjak átadása
A Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai szolgálata a Deák téri evangélikus templomban minden év szeptember 25-én, Sztehlo Gábor evangélikus lelkész születésnapján megtartotta a Diakónia ünnepét. A Diakónia napja hagyományosan ünnepi istentisztelettel egybekötött több százfős rendezvény, amelyen az evangélikus diakóniai szolgálat önkéntesekkel, dolgozókkal és az általuk gondozottakkal együtt ad hálát az Istentől kapott szolgálatért. Az idei alkalom a járványhelyzet miatt nem valósulhatott meg a megszokott formában, a megemlékezés azonban – szabadtéren, a vonatkozó szabályok betartásával –nem maradhatott el. Sztehlo Gábor sírjánál gyülekeztek az emlékezők.
A Diakónia napján minden évben díjazzák az év diakóniai munkatársait, szponzorait és diakóniai önkénteseit, az idei díjazottakról is meghozta döntését a Diakóniai Bizottság. A díjak jelentős része a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerületbe került. A közelmúltban Szombathelyen adott át elismeréseket Kelemen Anna Gyöngy, a Diakóniai Osztály vezetője és Gregersen-Labossa György, a Diakóniai Bizottság elnöke.
"Az év diakóniai munkatársa" díjat vehetett át Schwahofer Péter, a Kőszegi Evangélikus Szeretetotthon gazdasági vezetője.
"Az év diakóniai szponzora" díjban részesült Halász Mária, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség tagja.
" Az év diakóniai önkéntese" lett Mihácsi Gábor, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség gondnoka, a helyi férfikör tagja.
Szívből gratulálunk a díjazottaknak, Isten áldása legyen további önzetlen munkájukon!
Az ünnepségről készült összeállításunkat Diakónia hangja című műsorunk vasárnapi ismétlésében is hallhatják, október 25-én 16 óra után.
 
Fotók: Nagy-Deák József

Diakóniai díjak átadása

Diakóniai díjakat adtak át a vasárnapi istentiszteleten az evangélikus templomban.
Diakóniai díjak átadása
A Magyarországi Evangélikus Egyház diakóniai szolgálata a Deák téri evangélikus templomban minden év szeptember 25-én, Sztehlo Gábor evangélikus lelkész születésnapján megtartotta a Diakónia ünnepét. A Diakónia napja hagyományosan ünnepi istentisztelettel egybekötött több százfős rendezvény, amelyen az evangélikus diakóniai szolgálat önkéntesekkel, dolgozókkal és az általuk gondozottakkal együtt ad hálát az Istentől kapott szolgálatért. Az idei alkalom a járványhelyzet miatt nem valósulhatott meg a megszokott formában, a megemlékezés azonban – szabadtéren, a vonatkozó szabályok betartásával –nem maradhatott el. Sztehlo Gábor sírjánál gyülekeztek az emlékezők.
A Diakónia napján minden évben díjazzák az év diakóniai munkatársait, szponzorait és diakóniai önkénteseit, az idei díjazottakról is meghozta döntését a Diakóniai Bizottság. A díjak jelentős része a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerületbe került. A közelmúltban Szombathelyen adott át elismeréseket Kelemen Anna Gyöngy, a Diakóniai Osztály vezetője és Gregersen-Labossa György, a Diakóniai Bizottság elnöke.
"Az év diakóniai munkatársa" díjat vehetett át Schwahofer Péter, a Kőszegi Evangélikus Szeretetotthon gazdasági vezetője.
"Az év diakóniai szponzora" díjban részesült Halász Mária, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség tagja.
" Az év diakóniai önkéntese" lett Mihácsi Gábor, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség gondnoka, a helyi férfikör tagja.
Szívből gratulálunk a díjazottaknak, Isten áldása legyen további önzetlen munkájukon!
Az ünnepségről készült összeállításunkat Diakónia hangja című műsorunk vasárnapi ismétlésében is hallhatják, október 25-én 16 óra után.
 
Fotók: Nagy-Deák József