Szombathely
vakbarát facebook google+ youtube rss
Csapatunk
Szerkesztő, műsorvezető
Közösség


Partnereink
NMHH - Magyar Média Mecenatúra Program
Cseh Tamás Program
Evangélikus Missziói Központ - Magyar Evangélikus Rádiómisszió
Szombathelyi Evangélikus Egyházközség
Evangelikus
Szeretetszolgálatért
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ
Evangélikus Diakónia Magyarország
Készült a Médiatanács támogatásával, a Magyar Média Mecenatúra program keretében.
Szerkesztve: 2018. december 07. |

Advent első vasárnapján

Hatalmas sikere volt az idei adventi jótékonysági vásárnak a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben.
Advent első vasárnapján

Az ünnepi istentiszteleten Gregersen-Labossa György lelkész hirdette Isten igéjét. Ezidő alatt a gyerekek a didergő királlyal ismerkedtek meg, s ehhez a meséhez kapcsolták advent üzenetét, majd játékos foglalkozás keretében sajátíthatták el Túrmezei Erzsébet verssorait. Ezt követően pedig kétféle kézműves foglalkozás közül is választhattak.

Idén rekord számú süteménnyel neveztek a gyerekek a süteménysütő versenyre, s nagy sikere volt az alsósok asztalterítő készítő-, illetve a felsősök karácsonyfadíszítő versenyének is, melyek eredményeit a vásár megnyitása után ismertették.

Adventi koszorúk, meglepetés dobozok, karácsonyi asztaldíszek és különféle kézműves termék, valamint sütemények sorakoztak az adventi forgatag asztalain. Ezúttal is nagy népszerűségnek örvendett a gyerekek rajzaiból készült 2019-es naptár, s a bibliaolvasó útmutató is. A vásár ideje alatt a Capito Gitárklub zenélt.

Az udvari sátrakban idén is háromféle étel közül választhattak a vásározók. A gyerekek kedvence idén is a hotdog volt, de nagy sikert aratott a babgulyás és a székelykáposzta is. Bár az idő kegyes volt a szabadtéri közös ebédhez, azért jólesett a fottó tea és a forralt bor is a vásári forgatagban.

A vásár bevételét a hagyományokhoz híven az ifjúsági- és gyerekmunkára fordítja majd a gyülekezet.

Óriás összefogás eredménye ez a jótékonysági rendezvény minden évben, melyért a szervezők ezúton is köszönetet mondanak minden résztvevőnek!

Advent első vasárnapján

Hatalmas sikere volt az idei adventi jótékonysági vásárnak a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben.
Advent első vasárnapján

Az ünnepi istentiszteleten Gregersen-Labossa György lelkész hirdette Isten igéjét. Ezidő alatt a gyerekek a didergő királlyal ismerkedtek meg, s ehhez a meséhez kapcsolták advent üzenetét, majd játékos foglalkozás keretében sajátíthatták el Túrmezei Erzsébet verssorait. Ezt követően pedig kétféle kézműves foglalkozás közül is választhattak.

Idén rekord számú süteménnyel neveztek a gyerekek a süteménysütő versenyre, s nagy sikere volt az alsósok asztalterítő készítő-, illetve a felsősök karácsonyfadíszítő versenyének is, melyek eredményeit a vásár megnyitása után ismertették.

Adventi koszorúk, meglepetés dobozok, karácsonyi asztaldíszek és különféle kézműves termék, valamint sütemények sorakoztak az adventi forgatag asztalain. Ezúttal is nagy népszerűségnek örvendett a gyerekek rajzaiból készült 2019-es naptár, s a bibliaolvasó útmutató is. A vásár ideje alatt a Capito Gitárklub zenélt.

Az udvari sátrakban idén is háromféle étel közül választhattak a vásározók. A gyerekek kedvence idén is a hotdog volt, de nagy sikert aratott a babgulyás és a székelykáposzta is. Bár az idő kegyes volt a szabadtéri közös ebédhez, azért jólesett a fottó tea és a forralt bor is a vásári forgatagban.

A vásár bevételét a hagyományokhoz híven az ifjúsági- és gyerekmunkára fordítja majd a gyülekezet.

Óriás összefogás eredménye ez a jótékonysági rendezvény minden évben, melyért a szervezők ezúton is köszönetet mondanak minden résztvevőnek!

Szerkesztve: 2018. december 07. |

Advent első vasárnapján

Hatalmas sikere volt az idei adventi jótékonysági vásárnak a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben.
Advent első vasárnapján

Az ünnepi istentiszteleten Gregersen-Labossa György lelkész hirdette Isten igéjét. Ezidő alatt a gyerekek a didergő királlyal ismerkedtek meg, s ehhez a meséhez kapcsolták advent üzenetét, majd játékos foglalkozás keretében sajátíthatták el Túrmezei Erzsébet verssorait. Ezt követően pedig kétféle kézműves foglalkozás közül is választhattak.

Idén rekord számú süteménnyel neveztek a gyerekek a süteménysütő versenyre, s nagy sikere volt az alsósok asztalterítő készítő-, illetve a felsősök karácsonyfadíszítő versenyének is, melyek eredményeit a vásár megnyitása után ismertették.

Adventi koszorúk, meglepetés dobozok, karácsonyi asztaldíszek és különféle kézműves termék, valamint sütemények sorakoztak az adventi forgatag asztalain. Ezúttal is nagy népszerűségnek örvendett a gyerekek rajzaiból készült 2019-es naptár, s a bibliaolvasó útmutató is. A vásár ideje alatt a Capito Gitárklub zenélt.

Az udvari sátrakban idén is háromféle étel közül választhattak a vásározók. A gyerekek kedvence idén is a hotdog volt, de nagy sikert aratott a babgulyás és a székelykáposzta is. Bár az idő kegyes volt a szabadtéri közös ebédhez, azért jólesett a fottó tea és a forralt bor is a vásári forgatagban.

A vásár bevételét a hagyományokhoz híven az ifjúsági- és gyerekmunkára fordítja majd a gyülekezet.

Óriás összefogás eredménye ez a jótékonysági rendezvény minden évben, melyért a szervezők ezúton is köszönetet mondanak minden résztvevőnek!

Advent első vasárnapján

Hatalmas sikere volt az idei adventi jótékonysági vásárnak a Szombathelyi Evangélikus Egyházközségben.
Advent első vasárnapján

Az ünnepi istentiszteleten Gregersen-Labossa György lelkész hirdette Isten igéjét. Ezidő alatt a gyerekek a didergő királlyal ismerkedtek meg, s ehhez a meséhez kapcsolták advent üzenetét, majd játékos foglalkozás keretében sajátíthatták el Túrmezei Erzsébet verssorait. Ezt követően pedig kétféle kézműves foglalkozás közül is választhattak.

Idén rekord számú süteménnyel neveztek a gyerekek a süteménysütő versenyre, s nagy sikere volt az alsósok asztalterítő készítő-, illetve a felsősök karácsonyfadíszítő versenyének is, melyek eredményeit a vásár megnyitása után ismertették.

Adventi koszorúk, meglepetés dobozok, karácsonyi asztaldíszek és különféle kézműves termék, valamint sütemények sorakoztak az adventi forgatag asztalain. Ezúttal is nagy népszerűségnek örvendett a gyerekek rajzaiból készült 2019-es naptár, s a bibliaolvasó útmutató is. A vásár ideje alatt a Capito Gitárklub zenélt.

Az udvari sátrakban idén is háromféle étel közül választhattak a vásározók. A gyerekek kedvence idén is a hotdog volt, de nagy sikert aratott a babgulyás és a székelykáposzta is. Bár az idő kegyes volt a szabadtéri közös ebédhez, azért jólesett a fottó tea és a forralt bor is a vásári forgatagban.

A vásár bevételét a hagyományokhoz híven az ifjúsági- és gyerekmunkára fordítja majd a gyülekezet.

Óriás összefogás eredménye ez a jótékonysági rendezvény minden évben, melyért a szervezők ezúton is köszönetet mondanak minden résztvevőnek!